Nastroje przedsiębiorców są najgorsze od ponad 3 lat

Nastroje przedsiębiorców są najgorsze od ponad 3 lat - wynika z ostatniej edycji Raportu BIG InfoMonitor SA dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej. Poziom bezpieczeństwa prowadzenia tej działalności wyniósł 2,93 punkty. Oznacza to spadek od maja aż o 8,19 punktu.

kredyt dla firm»Masz zadłużoną firmę? Sprawdź, czy bank udzieli Ci kredytu
Najgorzej sytuację oceniają przedsiębiorcy mali i średni, którzy wykazują największą wrażliwość na zmiany gospodarcze - wyjaśnia Mariusz Hildebrand - prezes Zarządu BIG InfoMonitor. Dodaje, że główną przyczyną pogorszenia nastrojów przedsiębiorców jest coraz częściej występująca nieterminowość płatności należności. Jeśli ktoś nam nie zapłaci, to my nie jesteśmy w stanie zapłacić komuś i pojawia się cykliczny zator płatniczy.

Taka firma odbierana jest jako niewiarygodna i zaczyna mieć problemy na rynku. Znaczące pogorszenie spływu należności ocenia 95 procent przedsiębiorców kierujących małymi i średnimi firmami.

Według Mariusza Hildebranda, takie nastroje przedsiębiorców nie będą obojętne dla rynku pracy. Najtrudniej będzie w branży budowlanej i turystycznej.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne