REKLAMA

Nasdaq pierwszy raz powyżej 9000 pkt, rekordy Dow Jones i S&P 500

2019-12-26 22:12
publikacja
2019-12-26 22:12

Indeksy giełd w USA zakończyły czwartkową sesję w świetnych nastrojach i z kolejnymi historycznymi notowaniami. Nasdaq po raz pierwszy pokonał barierę 900 punktów. Inwestorzy kupują akcje, gdyż zbliża się finalizacja porozumienia handlowego pomiędzy USA a Chinami.

fot. Bart Sadowski / / Shutterstock

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,37 proc. i wyniósł 28.621,39 pkt. S&P 500 zyskał 0,51 proc. i wyniósł 3.239,91 pkt. Do tej pory indeks zyskał w tym miesiącu 3 proc., a od początku czwartego kwartału 8,6 proc. W skali całego roku S&P 500 zyskuje już 29 proc. Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,78 proc., do 9.022,39 pkt.

Na rynkach widać było małą aktywność inwestorów, którzy po bożonarodzeniowej świątecznej przerwie myślą już o tym, co czeka ich na początku nowego roku. "Wygląda na to, że akcje nie zamierzają się poddawać. Mamy prawdziwą hossę. Silniki gospodarki nie przestają głośno pracować" - ocenił Chris Rupkey, główny strateg finansowy MUFG.

Ponad 4 proc. zyskał Amazon po informacji, że sezon zakupów świątecznych był dla tej spółki bardzo udany. To był najmocniejszy wzrost notowań Amazona od stycznia.

Akcje spółki Merit Medical Systems Inc. taniały 6 proc., najmocniej od 8 tygodni. Analitycy obniżyli cenę docelową tej spółki o 30 proc. w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Spectrum Pharmaceuticals stracił na wartości ponad połowę, bo prowadzone badania związane z leczeniem raka płuc - już w połowie procesu badawczego - nie spełniły swojego głównego celu.

Prezydent USA Donald Trump poinformował, że ustalenie treści paktu handlowego pomiędzy USA a Chinami zostało ukończone, a obecnie trwają prace nad tłumaczeniami i sprawami formalnymi. "W sprawie umowy z Chinami - odbędzie się ceremonia podpisania" - powiedział Trump dziennikarzom podczas pobytu w swojej posiadłości Mar-a-Lago. Amerykański prezydent zasugerował, że USA i Chiny podpiszą umowę handlową przed jego spotkaniem z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 13 tys. do 222 tys., najniżej od 3 tygodni. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 220 tys.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA - wskaźnik wyrównany sezonowo zniżkował o 5,3 proc. w tygodniu zakończonym 20 XII - podało Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA). Tydzień wcześniej indeks również spadł - o 5,0 proc.(PAP Biznes)

aj/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Komentarze (1)

dodaj komentarz
leotdi
JAk długo ten balet będzie trwał? Wyniki amerykańskich firm są coraz gorszej, tj. zyski spadają (przed opodatkowaniem) albo obroty jako takie. A indeksy biją kolejne rekordy. Oderwanie rynku akcji od realnej gospodarki coraz większe
A wszystko "dzięki" podlewaniu benzyną - czytaj tanim, bo pustym (drukowanym)
JAk długo ten balet będzie trwał? Wyniki amerykańskich firm są coraz gorszej, tj. zyski spadają (przed opodatkowaniem) albo obroty jako takie. A indeksy biją kolejne rekordy. Oderwanie rynku akcji od realnej gospodarki coraz większe
A wszystko "dzięki" podlewaniu benzyną - czytaj tanim, bo pustym (drukowanym) pieniądzu.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki