REKLAMA

Największe koncerny naftowe zarabiają 278 tys. dolarów na minutę

2022-05-07 15:07
publikacja
2022-05-07 15:07
Największe koncerny naftowe zarabiają 278 tys. dolarów na minutę
Największe koncerny naftowe zarabiają 278 tys. dolarów na minutę
fot. Red ivory / / Shutterstock

Dzięki wysokim cenom ropy wielkie koncerny naftowe zarabiają 278 tys. dolarów na minutę, pisze belgijski dziennik “De Standard”. Razem udało im się w ciągu trzech miesięcy osiągnąć zysk w wysokości 36 miliardów dolarów.

Największe koncerny naftowe są zwycięzcami wojny na Ukrainie, pisze gazeta. „Miliardy euro płyną jak nigdy dotąd. Zyskują akcjonariusze, natomiast odbiorcy energii płacą niebotyczne rachunki” – czytamy w „De Standaard”.

Jak podaje agencja Bloomberg, BP podwoiło w pierwszym kwartale roku swoje zyski do 6,2 miliarda dolarów. „Chevron zarobił 6,3 miliarda dolarów, co jest najwyższą wartością od dekady. Exxon Mobil zarobił 5,5 miliarda dolarów a Shell osiągnął zysk w wysokości 9 mld dolarów” – napisała agencja.

I rzeczywiście - cena ropy naftowej jest obecnie najwyższa od 14 lat, a gaz nigdy nie był w Europie tak drogi. „Ceny rosną, a nie zwiększają się koszty produkcji” – podkreśla Bloomberg.

Indeks Bloomberg Oil Majors Index, który obejmuje siedmiu głównych producentów ropy, wzrósł od 1 stycznia o ponad 25 procent. (PAP)

autor: Andrzej Pawluszek

apa/ aszw/

Źródło:PAP
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (5)

dodaj komentarz
dariusz1976
Właśnie sobie sprawdziłem na bankier.pl https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ROPA jak wygląda średnia cena ropy za czasów socjalistów i Trumpa w USA. Wyszło mi że średnia cena ropy za Baracka to było 84,19, za Donalda 58,88, a za Jerzego Bajdena 79,09. Tak po krótce: Bajden wstrzymał budowę rurociągu Keystone Właśnie sobie sprawdziłem na bankier.pl https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ROPA jak wygląda średnia cena ropy za czasów socjalistów i Trumpa w USA. Wyszło mi że średnia cena ropy za Baracka to było 84,19, za Donalda 58,88, a za Jerzego Bajdena 79,09. Tak po krótce: Bajden wstrzymał budowę rurociągu Keystone XL, wstrzymał wydawanie nowych koncesji na wydobycie ropy na terenach federalnych w USA, razem z zielonymi sponsorowanymi przez Putina omawiają dalszy plan działania.
gruking
Czy przypadkiem te firmy nie sa w rekach Black rock ? Tak samo jak pfizer moderna j&j.
bha
I mało zawsze mało i mało i itd. Brak słów
chenoch
Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Idźmy za pieniądzem a dojedzmy do sprawcy.
langdon25
Czyli wszyscy idźmy tropem Szumowiny i Morawieckiego

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki