REKLAMA
NIE PRZEGAP

Najwięcej zamkniętych sklepów od 5 lat, a za nami dopiero pół roku

2022-06-27 13:57
publikacja
2022-06-27 13:57
Najwięcej zamkniętych sklepów od 5 lat, a za nami dopiero pół roku
Najwięcej zamkniętych sklepów od 5 lat, a za nami dopiero pół roku
fot. Maren Winter / / Shutterstock

3 tys. sklepów zamknęło się od początku br. – informuje „Rzeczpospolita”. To największy wynik od pięciu lat, a za nami dopiero pół roku. Najczęściej likwidowanymi placówkami są sklepy spożywcze.

W pierwszym półroczu br. zostało zamkniętych ponad 3 tys. sklepów – wynika z badania przeprowadzonego przez Dun & Bradstreet Poland dla „Rzeczpospolitej”. Jest to najwięcej od 2017 r., a przed nami jeszcze sześć miesięcy. Zdaniem ekspertów, do końca roku liczba zlikwidowanych placówek może osiągnąć ponad 5 tys. Ten wysoki wynik może też wskazywać liczba zawieszonych działalności, która wynosi blisko 4,5 tys.

Na rynku handlu, który teraz liczy ok. 373 tys. sklepów, najczęściej zamykały się placówki spożywcze – 644; niewyspecjalizowane – 532 oraz odzieżowe – 487. Zdaniem ekspertów największy wpływ na likwidacje stacjonarnych punktów miały lockdowny obowiązujące w Polsce w różnych okresach od 2020 r. Drugim czynnikiem wpływającym na decyzje właścicieli, ale wynikającym też z panujących ograniczeń w handlu, jest rozwój sklepów internetowych.

Spośród 30 branż tylko dwie nie skończyły pierwszego półrocza z ujemnym bilansem. Były nimi sklepy AGD – 54 na plusie, oraz sklepy z artykułami medycznymi – 16 na plusie.

AB

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (28)

dodaj komentarz
osiemgwiazd
Kartofel obiecał w Inowrocławiu, że za trzy tygodnie otworzy milion tanich spożywczaków marki Balbina, ale najpierw musi pokonać inwazję gejów, lesbijek i transseksualistów z Niemiec, bo ten kraj bardziej niż Rosja zagraża Wiosce.
lancealot
PiS zastał Polskę murowaną a zostawił pozamykaną...
slawekqs
To tylko pokazuje trend i w jakim miejscu jesteśmy w obecnym czasie i dowdzi faktu jak jest dobrze w gospodarce 2022 połowa inflacji to te siedem lat dobrej zmiany a to chyba początek patrząc na inne wskaźniki dobrobytu
koperytko
... a ile otworzono nowych ??? ...
Zauważyłem ze LIDL zrobił, robi druga turę przejmowania rynku - wszędzie się buduja w miastach 20 tys...
szprotkafinansjery
A Sasin nie buduje? A Dino? Czemu nie przejmują?
anty12
Hej, nie jest mi was szkoda wolacy. Ekonomicznie już dawno podbili Polskę A a teraz miasteczka i wioska. Chwała wielkiej Wolsce!!!
koperytko
zastanawiam się co te.py leming ma w mózgu. Jeżeli LIDL zaczyna sie budowac na potege w mniejszych miastach tzn ze na kazdy wybudowany LIDL upada iles tam sklepów spozywczych. Tę.py leming za odpowiedź uwaza Wolskę Sasina. .. najśmieszniejsze jest to że te.py leming jeszcze uważa że ktoś inny jest zindoktrynowany a nie on sam....
300_pala odpowiada koperytko
Za pisu Niemcy tyle budują… zdrada
osiemgwiazd odpowiada szprotkafinansjery
Wystarczy nie kraść i przejmować, he, he...

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki