REKLAMA

Najlepsze konta premium – maj 2019

2019-05-29 13:00
publikacja
2019-05-29 13:00

Darmowa karta debetowa, bogata paleta usług dla podróżników czy pomoc concierge’a to tylko część korzyści, jakie oferuje większość banków w ramach kont typu VIP. Sprawdziliśmy, które z nich mogą poszczycić się najlepszą ofertą dla bardziej wymagających klientów. 

Tym razem pod lupę redakcji Bankier.pl trafiły konta skierowane do klientów liczących na bogatszy pakiet usług niż w standardowej ofercie. Odpowiedź na pytanie, które konto premium jest najlepsze, pomogła nam udzielić analiza rachunków pod kątem kilkunastu parametrów podzielonych na cztery wyodrębnione tematycznie segmenty. Jeśli badane konto bankowe oferuje daną usługę czy udogodnienie, otrzymuje za to jeden punkt (pół punktu za warunki promocyjne ograniczone czasowo). Maksymalna liczba punktów, jaką można zdobyć, wynosi 12.

Konta bankowości premium – jak powstał ranking?

fot. / / Bankier.pl

Do analizowanych przez redakcję obszarów oraz parametrów należą:

  • opłaty podstawowe – punktowana jest możliwość otrzymania zwolnienia z opłaty za obsługę konta oraz karty, a także brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych – maks. 3 punkty,
  • usługi dla podróżników – premiujemy brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów zagranicznych, funkcję wielowalutowości karty debetowej, brak prowizji za przewalutowanie transakcji realizowanych w innej walucie oraz stosowanie przy transakcjach zagranicznych kursu podawanego przez organizację kartową bez dodatkowej marży dla banku (bez spreadu) – maks. 4 punkty,
  • usługi premium, czyli usługa concierge – maks. 1 punkt,
  • aplikacja oraz płatności mobilne – przyznajemy po jednym punkcie za aplikację mobilną oraz obsługę Apple Pay, Google Pay oraz Blik – maks. 4 punkty.
fot. onephoto / / YAY Foto

W rankingu nie zostały wzięte pod uwagę rachunki z segmentu private banking. Jeśli bank nie posiada wydzielonego segmentu dla klienta zamożnego (bankowość osobista), to do zestawienia włączyliśmy konto z oferty dla klientów indywidualnych, o ile bank promuje je jako premium/VIP.

Najlepsze konta z segmentu premium

Najlepsze konta premium – maj 2019

Lp.

Bank

Konto

Punkty

 

Opłaty podstawowe

Usługi dla podróżników

Usługi premium

Aplikacja i płatności mobilne

Suma

1.

mBank

mKonto Intensive

2,50

4

1

4

11,5

2.

Bank Pekao

Konto Świat Premium

3

3

0

3

9

BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie

2

3

0

4

9

Credit Agricole

Konto dla Ciebie VIP

3

2

0

4

9

Getin Bank

Konto Osobiste Noble

3

2

0

4

9

PKO Bank Polski

Konto AURUM

3

3

0

3

9

Santander Bank Polska

Konto VIP

3

2

0

4

9

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Premium

3

2

0

4

9

3.

Bank BPS

VIPKonto

3

2

1

2

8

Bank Millennium

Konto Prestige World

3

1

1

3

8

Citi Handlowy

Citigold

3

3

0

2

8

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Premium

3

1

0

4

8

4.

BOŚ Bank

EKOkonto VIP

3

1

0

1

5

Lion’s Bank

Lion’s Prime

3

2

0

0

5

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabeli opłat i prowizji oraz stron internetowych banków, stan na 23.05.2019 r.

Na czele zestawienia uplasowało się mKonto Intensive od mBanku. Pozycję lidera zawdzięcza wszechstronnej ofercie, uzyskując komplet punktów w 3 z 4 badanych segmentów i – jako jedyny wśród analizowanych rachunków – zdobywając „maksa” w usługach dla podróżników. Posiadacze rachunku mogą korzystać z darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów zagranicznych, a za transakcje wykonane w obcej walucie nie jest naliczana prowizja. Aby cieszyć się korzyściami za granicą, należy pamiętać o wyborze wielowalutowej karty Visa Świat Intensive, a nie karty podstawowej. Jej dodatkową zaletą jest przeliczenie waluty po kursie organizacji kartowej bez spreadu, co w praktyce oznacza brak konieczności podłączania karty do kont walutowych. Karta obsługuje ponad 150 walut.

Użytkownik konta ma do dyspozycji usługi concierge'a, aplikację oraz najpopularniejsze formy płatności mobilnych. W standardowej ofercie mKonto Intensive jest objęte opłatą warunkową, której można uniknąć po zapewnieniu miesięcznych wpływów lub posiadania aktywów. Za kartę VISA Świat Intensive przyjdzie już klientowi zapłacić 10 zł miesięcznie. Obecnie ROR jest dostępny w promocji i klient może korzystać z rachunku za darmo przez pół roku, natomiast opłata za kartę wielowalutową nie będzie pobierana przez 24 miesiące.

Na drugim miejscu znalazło się ex aequo siedem rachunków ze zdobyczą 9 punktów na 12 możliwych. Wiceliderami są Konto Świat Premium od Banku Pekao, Konto Otwarte na Ciebie od BNP Paribas, Konto dla Ciebie VIP od Credit Agricole, Konto Osobiste Noble od Getin Banku, Konto AURUM od PKO Banku Polskie, Konto VIP z oferty Santander Bank Polska oraz Konto Premium od T-Mobile Usługi Bankowe. Mimo takiej samej punktacji wymienione propozycje różnią się między sobą dostępnymi usługami.

Prawie wszystkie z rachunków uzyskały maksymalną liczbę punktów za usługi podstawowe. Wyjątkiem jest Konto Otwarte na Ciebie (BNP Paribas), w przypadku którego pobierana jest opłata za obsługę karty debetowej. Klienci, którym zależy na usługach dla podróżnika, mogą rozważyć Konto Świat Premium (Bank Pekao), Konto AURUM od PKO BP lub wspomnianą już ofertę od BNP Paribas. Rachunki posiadają kartę z funkcją wielowalutową i nie pobierają prowizji od transakcji zagranicznych, nawet jeśli klient nie połączy karty z kontem walutowym.

Oferty od Banku Pekao i PKO Banku Polskiego to darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, z kolei dzięki Karcie Otwartej na Świat korzystający z Konta Otwartego na Ciebie będą mogli dokonywać płatności kartą za granicą po kursie ustalonym przez organizację kartową dla blisko 160 walut – BNP Paribas zastosował tutaj takie samo rozwiązanie jak mBank. Każdy z wiceliderów przygotował dla klientów aplikację mobilną, a zwolennicy mobilnych płatności mogą płacić przez Apple Pay, Google Pay oraz Blika w przypadku wyboru prawie każdego z rachunków.

Maksymalnej liczby punktów w tym segmencie nie uzyskały tylko Konto Świat Premium od Banku Pekao oraz Konto AURUM od PKO BP, które nie obsługują Google Pay. Żaden z rachunków z drugiego miejsca nie oferuje natomiast usługi concierge’a. Zwracając uwagę na opłatę za prowadzenie, mianem najtańszego konta może poszczycić się Konto Otwarte na Ciebie od BNP Paribas, które jest bezwarunkowo darmowe.

Zaledwie jeden punkt mniej otrzymały aż cztery konta, które tym samym zajmują trzecią pozycję w tabeli. Są to VIPKonto od Banku BPS, Konto Prestige World od Banku Millennium, Citigold od Citi Handlowego oraz Konto z Lwem Premium od ING Banku Śląskiego.

Cała czwórka oferuje możliwość zejścia z opłatą za konto i kartę do 0 zł po spełnieniu dodatkowych warunków oraz pozwoli na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych. Różnice są natomiast widoczne wśród pozostałych segmentów poddanych analizie.

Najwięcej punktów za usługi dla podróżników zgarnęło konto Citigold od Citi Handlowego – darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych oraz karta wielowalutowa bez prowizji za przewalutowanie to zalety tego rachunku. Liczący na pomoc concierge’a mogą wybrać spośród dwóch rachunków – taką usługę oferują VIPKonto (Bank BPS) oraz Konto Prestige World (Bank Millennium). Aplikacja mobilna to standard wśród wszystkich ROR-ów, ale nie każdy z banków daje możliwość korzystania ze wszystkich rodzajów płatności mobilnych włączonych do analizy. Pełną pulę punktów zgarnia tutaj tylko ING Bank Śląski i Konto z Lwem Premium. Najmniej za obsługę konta w przypadku braku spełnienia dodatkowych wymogów pobierze Bank BPS – 15 zł.

Jak nie płacić za konto premium?

Najlepsze konta bankowe premium – warunki zwalniające z opłaty za prowadzenie

Bank | Konto

Opłata za konto [zł]

Warunki zwalniające z opłaty

Bank BPS

VIPKonto

0-15

wpływy w poprzednim miesiącu w wysokości min. 10 000 zł

Bank Millennium
Konto Prestige World

0-29

jedna płatność kartą/Blikiem oraz wpływy w poprzednim miesiącu w wysokości min. 10 000 zł lub jako średnia z ostatnich trzech miesięcy

Bank Pekao

Konto Świat Premium

0-50

posiadanie na rachunkach banku aktywów w łącznej wysokości min. 200 000 zł w poprzednim miesiącu

BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie

0

brak

BOŚ Bank

EKOkonto VIP

0-50

wpływy w poprzednim miesiącu w wysokości min. 5000 zł

Citi Handlowy

Citigold

0-220

posiadanie na rachunkach banku średniego salda w wysokości min. 300 000 zł w danym miesiącu

Credit Agricole
Konto dla Ciebie VIP

0-30

wpływy w poprzednim miesiącu w wysokości min. 10 000 zł lub posiadanie na rachunkach banku średniego salda w wysokości min. 200 000 zł

Getin Bank

Konto Osobiste Noble

0-50

wpływy w poprzednim miesiącu w wysokości min. 10 000 zł lub posiadanie na rachunkach banku aktywów w łącznej wysokości min. 200 000 zł

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Premium 

0-30

wpływy w wysokości min. 10 000 zł lub posiadanie na rachunkach banku aktywów w łącznej wysokości min. 150 000 zł

Lion’s Bank

Lion’s PRIME 

0-100

wpływ w poprzednim miesiącu w wysokości min. 2000 zł

mBank

mKonto Intensive

0-49,50

Wpływy w poprzednim miesiącu w wysokości min. 7000 zł lub posiadanie na rachunkach banku aktywów w łącznej wysokości min. 100 000 zł lub posiadanie sumy obrotów na eMakler w wysokości 100 000 zł. W ramach promocji obowiązującej do 17 czerwca br. bez opłat na 6 miesięcy

PKO Bank Polski

Konto AURUM 

0-40

wpływy w danym miesiącu w wysokości min. 9000 zł lub posiadanie na depozytach średniego salda w łącznej wysokości min. 150 000 zł

Santander Bank Polska
Konto VIP 

0-30

wpływy w danym miesiącu w wysokości min. 10 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Premium 

0-18,90

transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu na min. 500 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabeli opłat i prowizji banków, stan na 23.05.2019 r.

Lepsza oferta zwykle pociąga za sobą stosowanie wyższych stawek za prowadzenie konta niż w przypadku propozycji dla masowego klienta. Prawie wszystkie z analizowanych rachunków są jednak objęte opłatą warunkową, którą można obniżyć do 0 zł. Najczęściej pojawiającymi się wymogami stawianymi przed klientami są zasilenie konta wskazaną kwotą lub utrzymywanie na rachunkach banku aktywów w odpowiedniej wysokości.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki