Na targach pracy w Londynie oferty zatrudnienia od największych polskich firm

Największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce przedstawią w niedzielę oferty zatrudnienia Polakom z Wielkiej Brytanii podczas odbywających się w Londynie targów pracy - przypomina ambasada RP w Wielkiej Brytanii.

(Twitter)

Jak wskazano, do powrotu do kraju i podjęcia pracy w Polsce będą zachęcać rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, m.in. Orlen, PKO BP, Asseco, Budimex, Goldman Sachs, Credit Suisse, LG Chem, Polpharma, Orange, IBM czy Johnson&Johnson.

Udział w targach zapowiedzieli, m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierz Kuberski. Przewidziano m.in. debaty na temat sytuacji na polskim rynku pracy.

Według minister Emilewicz to dobry moment na zorganizowanie tego typu targów, bo na polskim rynku mamy rekordowo niskie bezrobocie, pracodawcy szukają pracowników. "Oferta skierowana jest pewnie w większości do najmłodszego pokolenia emigracyjnego. Tego, które albo pojechało do Wielkiej Brytanii na studia, albo są to dzieci tych, którzy wyjechali tam w latach 90. i nie bardzo orientują się, jaka jest dzisiaj kondycja polskiej gospodarki, jakie oferty pracy są dla nich dostępne" - mówiła PAP Emilewicz.

Jak przypomniało MPiT, w marcu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,9 proc. Dla porównania w marcu 2015 r. było to 11,5 proc.

Targi w Londynie, które potrwają od 9 do 16.30, przygotowało MPiT wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Odbędą się one w londyńskim Queen Elizabeth II Centre, będzie im towarzyszyć część konferencyjna - w panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele firm oraz instytucji państwowych.(PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 bankierkomentuje

@inwestujacy01

Chca sciagnac tych co maja doswiadczenie zagraniczne, często znają pare języków i dobrze lub bardzo dobrze angielski na który poświęcili lata, ale za srednia krajowa lub nieco poniżej bo chcą mieć jakościowo dobrych, ale tanich wyrobników.
Stanowiska w spółkach Skarbu Państwa są dla córek Lesniczych, panów od ośmiorniczek, politykierow itd a nie dla tych co ciezka praca się czegoś dorobili w UK.
Te targi to byla PORAZKA - szkoda czasu, ale o tym powiedzą lub nie za jakis czas.

Kiedys tez Rudy z Bruxeli robił POWROTY - tak samo to byla PORAZKA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 12 carlito1

Tak ją by w kraju nie było ludzi do pracy.... Oczywiście, że są ale nie za psie pieniądze

! Odpowiedz
7 24 ploosz

Firmy wymienione w artykule zwykle nie zatrudniają na umowy śmieciowe i płacą dla spacjalistycznych stanowsk wieloktornosc sredniej krajowej. Za 12.000 PLN w Polsce lepiej sie urzadzisz niż za 2.500 funtów w Anglii.

! Odpowiedz
20 13 inwestujacy01

Śmiechu warte. Uśmiałem się do łez. Chcą ściągać ludzi z UK pod czas gdy my mamy (przynajmniej oficjalnie, bo nie oficjalnie to pewnie z 2x więcej) milion bezrobotnych? Rząd chyba chce zniszczyć ludziom życie, którzy kupią ta bajkę o powrocie i skazać ich na bezrobocie lub śmieciową pracę za może trochę więcej niż najniższa. Mam nadzieję, że nie znajda się tacy jelenie. No ale to PiS, on nie dba o obywateli tylko o fałszywą wizję Polski jako mocarstwa ekonomicznego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 pomorzaninm

obnizac co roku ZUS !!! dobrowolnosc skladki ZUS dla firm !!!! i sami wróca !!!

! Odpowiedz
2 21 sublt2

Ciekaw jestem statystyk po tych targach. Ile rozmów konkretnych przeprowadzili ilu jest chętnych na powrót.
Jeżeli nie pojawią się statystyki, to znaczy że są takie jak myślę.
Pani Emilewicz po prostu zrobiła sobie wycieczkę do Londynu na koszt budżetu.

! Odpowiedz
6 27 bha

Czym zachęcą w zdecydowanej większości ??? śmieciowo zleceniowym rynkiem ,minimalnie minimalnymi jak na obecnie czasy wynagrodzeniami ,kiepskim socjalem,czasowymi umowami Chętnego do zapłacenia obecnie na rynku za sumienną dobrą pracę 2,5 tyś złotych netto w wielu ,wielu branżach i zawodach trzeba by długo szukać z przysłowiową świecą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 38 jaca86

Pewnie będą kusić zarobkami do powrotu do Polski

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil