REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

NWZ GTC nie podjęło uchwały o emisji akcji (opis, aktl.)

2014-10-13 13:55
publikacja
2014-10-13 13:55

# Dochodzą informacje z WZ. #

Poniedziałkowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GTC nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru z powodu braku kwalifikowanej większości głosów. Zarząd spółki podtrzymuje plany emisji akcji.

W głosowaniu wzięli udział akcjonariusze posiadający 286,3 mln akcji, czyli 81,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Za emisją oddano 171,4 mln głosów (ok. 60 proc. wszystkich oddanych głosów), przeciwko 83,9 mln głosów, a wstrzymało się 31 mln. Do podjęcia uchwały w sprawie nowej emisji wymagana jest większość 3/4 oddanych głosów (75 proc.).

"Jesteśmy pozytywnie nastawieni do naszej strategii, być może akcjonariuszom potrzebnych jest więcej detali o tym, dlaczego jest ona istotna dla spółki" - powiedział dziennikarzom Thomas Kurzmann prezes GTC.

Wakacje na giełdzie

"Przedyskutujemy te detale z akcjonariuszami i spróbujemy przedstawić ten pomysł jeszcze raz" - dodał.

Prezes pytany, czy spółka rozważa inną formę finansowania np. emisję obligacji odpowiedział: "w tym momencie nie ma takich planów".

Akcjonariusze GTC w poniedziałek mieli zdecydować w sprawie emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru.

Zarząd spółki chciał wykorzystać wpływy z oferty na realizację nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu.

Deweloper informował, że jest zainteresowany nieruchomościami biurowymi i handlowymi o standardzie instytucjonalnym, położonymi w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. (PAP)

jow/ seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Akcje Seven & i spadły po fiasku rozmów w sprawie inwestycji w Żabkę
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ityle
Może tak na początek pokazać, że pieniądze akcjonariuszy są wykorzystywane do prowadzenia rentownego biznesu? Dopiero co była emisja, i co ....g-no!

Powiązane: Nieruchomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki