Miller: wyniki wyborów wypaczone, nie sfałszowane

Zdaniem Leszka Millera wyniki wyborów zostały wypaczone.

Lider SLD powiedział na konferencji prasowej, że nie zgadza się jednak z tezą prezesa PiS iż doszło do fałszerstwa wyborczego. Miller podkreślił, że wybory zostały przeprowadzone w sposób, który podważa ich wiarygodność, ale nie ma żadnych dowodów na ich fałszowanie.

Szef SLD Leszek Miller przypomniał, że wczoraj spotkał się z prezydentem w sprawie wyborów samorządowych i podkreślił iż ma nadzieję, że przed kolejnymi wyborami Kodeks Wyborczy zostanie zmieniony tak, by można było uniknąć niedociągnięć. Zaznaczył, że SLD jest gotowy działać wspólnie z prezydentem, bo ostatnie zjawiska kryzysowe można rozwiązać tylko metodami politycznymi, a nie na ulicy.

Lider Sojuszu zaapelował także, by z jego spotkania z Jarosławem Kaczyńskim nie wysnuwać zbyt daleko idących teorii. Podkreślił, że jego spotkanie z prezesem Kaczyńskim nie oznacza zawarcia koalicji z PiS, podobnie jak wcześniejsze spotkanie z premier Ewą Kopacz nie oznacza sojuszu z Platformą. "Jeżeli będę zawierał koalicję wyborczą czy programową, to będę państwa o tym informował" - zaznaczył Miller.

SLD chce między innymi ustawowej standaryzacji kart wyborczych oraz obowiązku prowadzenia rzetelnej kampanii wyborczej przez PKW. Do tego, zdaniem Sojuszu należy usprawnić i zabezpieczyć proces liczenia głosów, między innymi poprzez zakaz zasiadania w komisjach członków rodziny osób kandydujących.

Według Sojuszu należy także zakazać publikacji sondaży na dwa tygodnie przed wyborami.


IAR/Rucińska/mitro/


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil