REKLAMA

Millennium przejmuje Euro Bank. Co to oznacza dla klientów?

Wojciech Boczoń2019-08-16 07:43analityk Bankier.pl
publikacja
2019-08-16 07:43

Wielkimi krokami zbliża się fuzja Banku Millennium i Euro Banku. Na początku października nastąpi przeniesienie wszystkich umów klientów Euro Banku do Banku Millennium. Fuzja operacyjna, czyli połączenie systemów informatycznych, została zaplanowana na 11 listopada 2019 r.

Nadchodzi kolejna fuzja na rynku bankowym. Z końcem maja 2019 r. Euro Bank zmienił właściciela i wszedł do grupy Banku Millennium. Na razie oba banki działają jeszcze osobno, ale w najbliższych miesiącach sytuacja ta ulegnie zmianie. Z dniem 1 października 2019 r. stroną wszystkich umów zawartych przez Euro Bank stanie się Bank Millennium. Będzie to zmiana automatyczna i nie będzie wymagała od klientów dopełniania żadnych formalności.

fot. / / Bankier.pl

Co się nie zmieni?

W dniach 8-10 listopada rozpocznie się dłuższa przerwa techniczna w dostępie do serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej eurobanku. W tym czasie rozpoczną się prace nad przeniesieniem klientów przejmowanego banku do Banku Millennium. Połączenie systemów informatycznych nastąpi 11 listopada. Bankowość internetowa i mobilna eurobanku zostaną wyłączone i od tego dnia klienci eurobanku będą mogli korzystać z kanałów elektronicznych Banku Millennium. Bank podaje, że gdyby daty miały ulec zmianie, informacja na ten temat znajdzie się na stronie eurobank.pl/integracja.

Millennium obiecuje, że po fuzji nie zmienią się warunki cenowe produktów – połączenie nie będzie miało wpływu na podwyższenie opłat i prowizji. Nie zmienią się też numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych, numery rachunków i harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych,  kredytów ratalnych i kredytów hipotecznych  udzielonych w złotych. Pozostaną także te same loginy do systemów bankowości internetowej.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na mark[email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Co się zmieni?

Zmienią się natomiast numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich – szczegóły tych zmian zostaną przekazane klientom w odrębnej korespondencji. W przypadku limitu kredytowego w koncie osobistym oprocentowanie nie będzie już uzależnione od kwoty wykorzystanego limitu. Będzie wyznaczane w oparciu o stawkę wskazaną w tabeli oprocentowania.

Klienci korzystający z produktów depozytowych nie będą już mogli otwierać lokat z oferty eurobanku – dostaną do dyspozycji konta i lokaty Banku Millennium. W przypadku konta oszczędnościowego udostępnione zostanie sześć darmowych przelewów wewnętrznych w miesiącu z posiadanego dotychczas  w eurobanku rachunku oszczędnościowego. Z konta oszczędnościowego nie będzie można wykonywać bezpośrednich przelewów na rachunek w innym banku oraz realizować w ten sposób poleceń zapłaty i zleceń stałych.

Zniknie marka eurobank

Po fuzji z rynku zniknie marka eurobank. Drugą widoczną zmianą dla klientów będzie przesiadka z dotychczasowych systemów bankowości elektronicznej na system Millenet. Po 11 listopada klienci będą musieli wejść na stronę online.eurobank.pl i zalogować się przy użyciu dotychczasowego systemu bankowości online. Stąd zostaną automatycznie przekierowani do serwisu internetowego Banku Millennium. Tam nadadzą nowe hasło do e-bankowości Millenet. Będą mogli zachować dotychczasowy login lub utworzyć nowy. Po aktywowaniu dostępu do bankowości internetowej będzie można pobrać aplikację mobilną Banku Millennium i ją aktywować. Nowością dla klientów eurobanku będzie dostęp do płatności mobilnych Blik, których nie oferuje obecnie eurobank. Dostaną też dostęp do aplikacji zakupowej goodie, która oferuje promocje i rabaty w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Fuzja będzie dotyczyła 1,4 mln klientów eurobanku. Jak wynika z raportów PRNews.pl, połączony bank będzie obsługiwał blisko 4 mln klientów i prowadził 3,7 mln kont osobistych (biorąc pod uwagę dane po I kwartale 2019 r.). Na tę chwilę oba banki posiadają łącznie 600 placówek, ale sytuacja ta najprawdopodobniej ulegnie zmianie po fuzji. Zazwyczaj po połączeniu banków następuje przegląd sieci placówek i zamykanie dublujących się oddziałów. Nie można też wykluczyć zwolnień grupowych, które towarzyszą wszystkim fuzjom na rynku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
heimir
Szczerze to nie znam ani jednej osoby która miałaby konto bądź kredyt w eurobanku.
glos_rozsadku
smuci mnie to. Euro Bank był bankiem założonym przez Polaka: Łukasiewicza. Wykupiony prez Francuzów po jego śmierci.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki