Linie lotnicze Emirates zwolnią do 9000 pracowników

2020-07-14 11:05
publikacja
2020-07-14 11:05
fot. Marina Lystseva/ITAR-TASS / FORUM

Szef linii lotniczych Emirates powiedział, że jego firma będzie musiała zlikwidować do 9000 miejsc pracy z powodu pandemii koronawirusa - donosi BBC

Przed kryzysem Emirates zatrudniał 60 tys. pracowników, w międzyczasie dochodziło już do zwolnień grupowych, jednak nie na taką skalę. "Prawdopodobnie będziemy musieli zwolnić jeszcze kilka procent załogi, prawdopodobnie do 15 proc. siły roboczej", powiedział prezes linii Tim Clark. 

W wywiadzie dla BBC szef Emirates powiedział, że jego linie lotnicze nie były w tak złej sytuacji ekonomicznej, co pozostałe. Jednak obecne nastroje się zmieniły. Jak donosi BBC, co najmniej 700 z 4500 pilotów otrzymało w tym tygodniu wypowiedzenia, a od początku epidemii pracę straciło już co najmniej 1200 pracowników na wspomnianym stanowisku. Cięcia częściej dotyczyły osób latających samolotami Airbusa niż pilotów Boeingów. 

Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego, które reprezentuje 290 linii lotniczych, przewiduje, że światowe spółki stracą w tym roku ponad 83 mld dolarów i milion miejsc pracy. 

Na łamach Bankier.pl pisaliśmy ostatnio na temat sytuacji pracowników branży w Polsce. Piotr Szumlewicz, szef Związkowej Alternatywy, mówił w rozmowie z Redakcją, że nastroje wśród zatrudnionych są złe, a pracownicy są niepewni jutra. Dla przykładu w Ryanairze zagwarantowano współpracownikom jedynie 16 godzin, które zostanie im wypłacone. Przed epidemią podstawą było 40 godzin. Z  kolei w Lufthansie mowa o zwolnieniach na świecie nawet 22 tys. pracowników, a w PLL LOT przewiduje się, że za 2-3 miesiące ruszą masowe redukcje etatów. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
macierz
w PLL LOT przewiduje się, że za 2-3 miesiące ruszą masowe redukcje etatów. 
Nie tylko w LOT, pisia dostała już czego chciała, teraz wszyscy poczują koszty ich zwycięstwa.
warszawyak
jak twoje myślenie ma się do reszty świata , które jak widać z tekstu artykułu redukuje o 50 % a straty firm mają sięgnąć ok100 mld dolarów . Jak słońce Peru chciał zlikwidiwać LOT to nie miałeś nic przeciwko ! Jak wygrałby notoryczny kłamca na usługach Makreli to pewnie Lot kupiłby nie tylko Condora ale i Lufthansę jak twoje myślenie ma się do reszty świata , które jak widać z tekstu artykułu redukuje o 50 % a straty firm mają sięgnąć ok100 mld dolarów . Jak słońce Peru chciał zlikwidiwać LOT to nie miałeś nic przeciwko ! Jak wygrałby notoryczny kłamca na usługach Makreli to pewnie Lot kupiłby nie tylko Condora ale i Lufthansę . Zwolennicy destrukcji jak widać zieją jadem !
fred_
Za odprawe kazdy z nich na pewno kupi sobie apartament w Gdansku. Nawet pani w warzywniaku mowila ze apartamenty w trojmiescie to najlepsza inwestycja.
ziom80
Najlepsze są apartamenty w falowcu w gdańsku . Można sobie pomieszkać z ok 1500 rodzin w jednym bloku :-)
traderfr
Co tak skromnie? Myślę że każdy zostanie małym deweloperem i wybuduje kilkanaście samospłacających się mikrokawalerek. Jakoś podejrzanie wielu moich znajomych z zupełnie innej branży bawi się w deweloperkę albo zna kogoś kto to robi, bądź flipuje. To musi być super biznes skoro wszyscy na tym Co tak skromnie? Myślę że każdy zostanie małym deweloperem i wybuduje kilkanaście samospłacających się mikrokawalerek. Jakoś podejrzanie wielu moich znajomych z zupełnie innej branży bawi się w deweloperkę albo zna kogoś kto to robi, bądź flipuje. To musi być super biznes skoro wszyscy na tym zarabiają!
ravauw
Przeciez Stewardesa w Emirates zarabia ponizej 10k plnow, to nie kupi za duzo kawalerek

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki