REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Lekarze i aptekarze nie składają broni

2012-03-18 08:06
publikacja
2012-03-18 08:06
Lekarze i aptekarze jednoczą siły w walce z - jak mówią - absurdami polskich przepisów medycznych.

W Poznaniu obradowali przedstawiciele wielu organizacji, między innymi Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Porozumienia Zielonogórskiego, Stowarzyszenia "Konsylium 24" i Polskiej Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz Izb Aptekarskich. Jednym z ustaleń jest zapowiedź walki z Narodowym Funduszem Zdrowia o zmiany warunków umów.

"Zostaliśmy oszukani przez rząd" - mówił Krzysztof Bukiel z OZZL. A chodzi o rozporządzenie ministra zdrowia z 8 marca w sprawie recept, w którym - jak twierdzą lekarze - roi się od absurdów. Na przykład zgodnie z nim, to lekarz powinien sprawdzać w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy dokument poświadczający ubezpieczenie pacjenta został wystawiony przez właściwą osobę.

Nowe przepisy - jak mówi Andrzej Grzybowski z Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia - lekarza zamieniają w urzędnika, a pacjentowi utrudniają dostęp i do lekarza, i do leków. Dlatego wspólnie postanowiono, że 26 kwietnia świadczeniodawcy zwrócą się wspólnie do prezesa NFZ z wnioskiem o zmianę warunków umów. Wystosowano też apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by podjął interwencję, bo w przeciwnym razie - jak napisano - grozi nam zapaść systemu opieki zdrowotnej.

Informacyjna Agencja Radiowa

Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki