REKLAMA

Kurs euro stabilizuje się po szalonych skokach

Krzysztof Kolany2020-09-30 10:32główny analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-30 10:32
fot. silvestrinis / Shutterstock

Poprzednie 48 godzin przyniosło eksplozję zmienności na rynku złotego. Po dwóch szalonych dniach kurs euro usiłuje znaleźć punkt równowagi wyraźnie powyżej 4,50 zł.

Po silnej zwyżce w piątek i w poniedziałek wtorek przyniósł potężne i raczej zaskakujące odreagowanie na rynku złotego. Kurs euro spadł wczoraj o blisko 8 groszy po tym, jak wcześniej zbliżył się do poziomu 4,60 zł, osiągając najwyższe wartości od kwietnia.

/ Bankier.pl

- Potężne umocnienie złotego pozwoliło polskiej walucie z nawiązką odrobić straty z poprzedniego dnia, sugerując brak fundamentalnego powodu dla poniedziałkowej wyprzedaży. W środę kurs powinien pozostawać stabilny w przedziale 4,50-55 - napisali ekonomiści banku Pekao.

W środę o 10:32 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5239 zł, czyli o pół grosza powyżej kursu odniesienia.  Wciąż poruszamy się w strefie bardzo wysokich notowań euro, które przez ostatnią dekadę tylko okazjonalnie przekraczały barierę 4,50 zł.

Dolar amerykański wyceniany był na 3,8566 zł, także o pół grosza wyżej niż dzień wcześniej. Kurs franka szwajcarskiego wynosił blisko 4,20 zł i był o przeszło dwa grosze wyższy niż we wtorek wieczorem. Funt brytyjski kosztował prawie 4,95 zł.

KK/PAP

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki