REKLAMA

Złoty złapał oddech. Kurs euro runął ze szczytu

2020-09-29 14:13, akt.2020-09-29 15:49
publikacja
2020-09-29 14:13
aktualizacja
2020-09-29 15:49
fot. mffoto / Shutterstock

Wreszcie doczekaliśmy się jakiejś próby odreagowania na rynku złotego. Kurs euro poszedł w dół o ponad 7groszy po tym, jak jeszcze nad ranem był najwyższy od kwietnia.

Jeszcze rano nic nie wskazywało na tak zdecydowaną woltę na rynku złotego. Polska waluta zachowywała się słabo nawet na tle innych walut rynków wschodzących, które we wrześniu ponownie popadły w niełaskę inwestorów. Złoty cierpiał nie tylko z powodu globalnej awersji do ryzyka, ale również czynników lokalnych: dyskusji o zniesieniu konstytucyjnego limitu długu publicznego czy groźbie uzależnienie funduszy UE od tzw. praworządności.

W rezultacie we wtorek rano kurs euro zbliżał się do linii 4,60 zł z potencjałem do ataku na 11-letnie maksimum z marca (4,6323 zł).  Jednakże po 11:00 złoty nieoczekiwanie odzyskał siły. Kurs euro zaczął szybko spadać, do 15:44 schodząc do poziomu 4,5223 zł. To o przeszło 5 groszy mniej niż wczoraj wieczorem i o ponad 7 groszy mniej niż dziś rano.

Identyczny zwrot dało się zaobserwować na pozostałych „złotowych” parach walutowych. Kurs dolara amerykańskiego  poszedł w dół o przeszło 6 groszy, obniżając się do 3,8580zł. Franka szwajcarskiego przeceniono o ponad 5 groszy, do poziomu 4,1885. Funt brytyjski wyceniany był na 4,96 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (18)

dodaj komentarz
truposlaw
kurs EUR z 01.10 jest istotny dla rządu wiec sypneli walutą na rynek. Niewiele to pomoże, bo do inwestorów przebija sie powoli skala dodruku NBP i skala zadłużenia Polski przez PIS. EUR po 5zł już niedługo. No chyba ,że rynek pozwoli PISowi drukowac po 200 mld rocznie pustych pieniedzy bez konsekwencji, ale nie za bardzo kurs EUR z 01.10 jest istotny dla rządu wiec sypneli walutą na rynek. Niewiele to pomoże, bo do inwestorów przebija sie powoli skala dodruku NBP i skala zadłużenia Polski przez PIS. EUR po 5zł już niedługo. No chyba ,że rynek pozwoli PISowi drukowac po 200 mld rocznie pustych pieniedzy bez konsekwencji, ale nie za bardzo w to wierzę.
truposlaw
okazuje sie równiez ze nie tylko jutrzejszy kurs EUR ważny dla rządu ale też dzisiejszy - dopłaty dla rolników są po nim przeliczane, wiec im on jest niższy tym..... , to co koniaczek ??
widac jak glapa rzuca kasa dziś ale to chwilowe, chwilowe....
truposlaw odpowiada truposlaw
13:50 i kurs EUR znowu blisko 4.55... Jak tam PISowskie ludki to tłumaczycie?
antek10
W środę będzie rajd Mikołaja jak się okaże że eurasów UE nie da bo powiążą z praworządnością. PLN poleci na łeb na szyję. Teraz skupią trochę waluty od tych co mają słabsze nerwy.
grzegorzkubik
Jeszcze zjedzie z tych obecnie 4,52 zł. Ta cena to istne szaleństwo.
itso_alternator
złoty walcz walcz rośnij w siłę i karaj tych co ci źle życzą ha ha ha
itso_alternator
no wychodzi na to ze politycy dorabiają na boku jako asystent spekulanta giełdowego ciekawe co na to KNF hi hi żartuję wszyscy wiemy ze to by było za wiele do roboty


Nadzór nad działalnością Komisji sprawuje Prezes Rady Ministrów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Nadzoru_Finansowego
wtomek
Zamiast się głupio naparzać o to czy była interwencja NBP-u ,trzeba patrzyć na inne wschodzące waluty. Złoty najmocniej ostatnio tracił, dzisiaj najwięcej zyskał ...odpowiedź nasuwa się oczywista ...
niepejsiaty_polak
Tam wyżej jest artykuł P. Kolanego o spekulantach, co nie dali się wytrzepać ze złota i srebra. Z walut save haven też jakoś nikt nie daje się wytrzepać grubasom. Pomimo tego, że wytoczyli dziś armaty grubego kalibru. Ano śmierdzi już strasznie ta jesień. Z każdej strony...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki