Kuriozalne okoliczności rezygnacji szefa SOP? Jest dementi

Według informacji RMF FM powodem rezygnacji szefa Służby Ochrony Państwa Tomasza Miłkowskiego był incydent z udziałem kierowcy, który w ostatnich dniach przyjechał wcześnie rano po premiera na jedno z warszawskich osiedli, gdzie mieszka Mateusz Morawiecki. Funkcjonariusz SOP miał przypadkowo włączyć w aucie sygnały dźwiękowe, ale nie umiał ich wyłączyć.

(fot. Filip Radwański / FORUM)

Hałas obudził mieszkańców osiedla, którzy - jak podano - zgłaszali to policji. "Kierowca z włączonymi syrenami wyjechał z osiedla i przejechał do mieszczącej się nieopodal siedziby jednej ze służb specjalnych. Tam prosił o pomoc. Gdy wysiadł z pojazdu, limuzyna się zatrzasnęła" - napisano. Według informatorów RMF FM po premiera przyjechał inny samochód.

Te informacje zdementował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy SOP ppłk Bogusław Piórkowski. Służba Ochrony Państwa wydała również komunikat w tej sprawie, w którym napisano, że w tekście znalazły się "nierzetelne informacje, a całość artykułu wprowadza czytelników w błąd".

"Opisane zdarzenie z udziałem kierowcy SOP nie miało miejsca. Nieprawdziwe informacje powielane przez media godzą w dobre imię gen. bryg. SOP Tomasza Miłkowskiego, komendanta Służby Ochrony Państwa oraz całej formacji" - podkreślono. Dodano również, że artykuł w fałszywym świetle przedstawia powody odejścia komendanta SOP ze stanowiska.

Gen. bryg. dr Tomasz Miłkowski został 26 kwietnia 2017 roku powołany na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu przez ówczesną prezes Rady Ministrów Beatę Szydło. Po zastąpieniu BOR przez Służbę Ochrony Państwa Miłkowski kontynuował pracę jako komendant SOP.

PAP/mchom/ mark/BPL

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 24 antypropaganda

To pasjonujące. A co to ma wspólnego z ogólno pojętą gospodarką i bankowością? A może po prostu zmieniacie nazwę na: "bankier dodatek do gazety michnika&sorosa"? W takiej sytuacji wiadomość jak najbardziej na miejscu.

! Odpowiedz
17 11 jes

Jakby było o PO to wyraziłbyś głębokie zainteresowanie :)

! Odpowiedz
7 0 karbinadel

Ma tyle wspólnego, że to wszystko za pieniądze wydarte z gardła drobnym polskim przedsiębiorcom

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil