Kukiz o kredytobiorcach: nie powinno się zapominać o złotówkowiczach

In vitro, marihuana i geje to tematy zastępcze - uważa Paweł Kukiz. W rozmowie z radiową Jedynką zaznaczył, że należy rozmawiać o tym, co się na prawdę dzieje w Polsce, czyli o "drenażu polskiego kapitału".

(fot. Stanislaw Kowalczuk / EastNews)

Polityk powołał się na badania "amerykańskiej organizacji rządowej". Wynika z nich, że w latach 2008-12 obce korporacje, w tym banki, "wydrenowały z Polski 46 mld dolarów".

Gość Sygnałów Dnia odniósł się również do niektórych propozycji programowych PiS. Jego zdaniem, mówiąc o uregulowaniu problemu kredytów we frankach, nie powinno się również zapominać o "złotówkowiczach". Jego zdaniem, ci pierwsi są ofiarami spekulacji, a ci drudzy ofiarami lichwy. Problem polega na całym systemie bankowym i braku nadzoru finansowego, który działa w interesie obywatela - uważa polityk.

Informacyjna Agencja Radiowa/PR1/esz/buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 ~pepe

bo wszyscy Polacy to ofiary, jeden sie zadłużyl na całe życie , inny wtopil na giełdzie, inny ma dość żony

! Odpowiedz
1 11 ~MarkoPolo

Jacy oni wszyscy dobrzy przed wyborami-masakra,obiecują świecidełka ciemnemu narodowi aby się sami obłowić-szkoda słów

! Odpowiedz
3 7 ~Lolek

Oszołom i tyle.

! Odpowiedz
2 11 ~polon1779

Czy aby na pewno wydrenowano te pieniadze z Polski. Jeden przyklad z pomorza. Wedkowy- niewielka wies kolo Tczewa. Inwestycja duńskiej grupy kapitalowej Rationel. Zainwestowano 1,2 mld zl. Zatrudniono 3,5 tys osób. Produkcja okien. Sprzedaż 98,5% na eksport. Wg danych za rok 2013 firma zarobila 118 mln zl, zaplacila okolo 26 mln zl podatku, przy 980 mln przychodu. I nawet jesli wyplacila 100% dywidendy to czy faktycznie wyprowadzila pieniadze z Polski? Czy może je wprowadzila do Polski? W końcu 965 mln zl przychodu uzyskała ze sprzedaży zagranice... Problemem Kukiza i jego elektoratu to brak logiki, zrozumienia gospodarki i zwykla zazdrość. W glowie mu się nie mieści ze ktos może w Polsce zarobić. Skoro my przy tym zarabiamy to wszystko gra.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~gdanszczanin

Warto tez wspomniec o porcie polnocnym w Gdańsku zbudowanym przez australijski fundusz emerytalny. W trzecim roku działalności port wyszedł na plus zarobil 18 mln zl. , w tym roku zarobić ma podobno 65 mln zl. Wiem ze gdy to Polacy przeczytają to im żal du.. scisnie. Ale juz np. dochody Państwa z cla, którego by nie bylo gdyby nie ten port maja wynieść w tym roku ponad 1 mld zl. Oczywiście taki Kukiz chciałby wygonić każdy zagraniczy kapitał... Jeszcze apropo tych transferów finansowych. Kukiz skupia sie na rozchodach, a nie patrzy na przychody. Warto zajrzec do danych bieżących nbp.gov.pl skumulowany bilans dochodów pierwotnych za ostatnie 12 miesięcy to minus 11 mld zl, przy inwestycjach zagranicznych 13,5 mld zl. Każdy medal ma dwie strony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~zacny odpowiada ~gdanszczanin

Port będzie zarabiał na Australijskich Emerytów.
Zamiast narzekać powinniśmy nauczyć się kultury inwestowania i robić to samo.

! Odpowiedz
1 8 ~zeflik

Nadzór bankowy juz nawalil, Panie Pawle. Komu taki shit potrzebny? Może zwykłą edukacja i rozsądek?

! Odpowiedz
2 5 ~Tom

Samobrona sp Leppera tez byla konstruowana na niezadowoleniu tych, ktorzy przeholowali z kredytami.
Czyli historia sie powtarza.

! Odpowiedz
1 5 ~Rooo

Taaaa.... a powiedz co Lepper widział UFO czy jednak bazy USA???
Był ojcem dziecka swojej sekretarki czy jednak ojciec to mąż sekretarki.
Po prostu ciężko być zadowolonym po ośmiorniczkach i kilometrówkach zegarkach i twierdzeniom że Polska istnieje teoretycznie.... Jesteś zadowolony glosuj na PO :D

! Odpowiedz
3 14 ~jj

Jak koncerny mogły wydrenować tyle kasy skoro Polska w ruinie ??

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIBOR 6M 0,0000 1,7900%
2019-12-09
WIBOR 3M 0,0000 1,7000%
2019-12-09
LIBOR 3M CHF 0,0016 -0,7242%
2019-12-04
EURIBOR 3M 0,0010 -0,3920%
2019-12-09