Kuczyński: Wysyp antykryzysowych miliardów

2020-06-05 10:30, akt.2020-06-05 10:59
publikacja
2020-06-05 10:30
aktualizacja
2020-06-05 10:59
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Europejski Bank Centralny wykłada 600 mld EUR na program skupu aktywów powiększając go do 1,4 bln EUR. Pakiet stymulacyjny o wartości 130 mld EUR dopinają z kolei Niemcy. Nastroje na giełdach są naprawdę dobre.

Wysyp pieniędzy ze strony EBC umocnił euro, złoty trochę osłabł i o tym porozmawiamy w rynkowym podsumowaniu tygodnia z Piotrem Kuczyńskim, analitykiem rynków finansowych. Będzie też o dobrej passie WIG20. 

PS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
degrengolada
inflacja jeszcze nie wystrzeliła w górę tylko dlatego, że obrót pieniądzem drastycznie spadł. Z uwagi na "powikłania" koronowirusowe Polacy nie są nastawieni na beztroskie wydawanie ale jako naród pesymistyczny po przejściach mamy naturalną skłonność do czarnowidztwa. W kulturze objawia się to w terminach:inflacja jeszcze nie wystrzeliła w górę tylko dlatego, że obrót pieniądzem drastycznie spadł. Z uwagi na "powikłania" koronowirusowe Polacy nie są nastawieni na beztroskie wydawanie ale jako naród pesymistyczny po przejściach mamy naturalną skłonność do czarnowidztwa. W kulturze objawia się to w terminach: "zbieraj pieniądze na czarną godzinę", "grosz do grosza i będzie kokosza". I chwała nam za to ! dzięki temu teraz oszczędzamy co jest zdroworozsądkowe zamiast wydawać na prawo i lewo gdy nie wiadomo na czym stoimy.
marcin321
Gdyby te oszczędności były jeszcze jako tako oprocentowane i broniły się przed inflacją...
degrengolada odpowiada marcin321
przed inflacją ostatnim razem przez chwilę to broniły się (może) 1,5 roku temu
marcin321 odpowiada degrengolada
Dobrze, że dodałeś to "może" bo też powątpiewam...
ej_czy_nie
Pan Kuczyński by nam wytłumaczył gdzie się podziała inflacja bo masowy dodruk już trwa ponad dekadę a inflacji jak nie było tak nie ma
marcin321
Bo wszyscy drukują po równo proporcjonalnie do ich gospodarek, ale nie trafia to do obywateli tylko do rządów i banków
adrian76
Inflacja jest widoczna w cenach akcji (amerykańskich), obligacji, nieruchomościach i setkach trupów w szafach - firmach, które powinny upaść, ale nadal działają i uniemożliwiają rozwój firm bardziej innowacyjnych... W Polsce za chwilę będzie na GPW i nieruchomościach.
mjwhite odpowiada adrian76
I tak trzymać +

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki