REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Kto zarobił miliony na wzroście kursu akcji PC Guard

2005-11-03 09:37
publikacja
2005-11-03 09:37
Ponad 4,5 mln zł zarobiła Violetta Zalewska na akcjach PC Guard, które sprzedała w poniedziałek na GPW. Taki zysk był przede wszystkim dzięki znacznemu, nienaturalnemu wzrostowi kursu akcji spółki w pierwszych dniach notowania akcji spółki na GPW. A duży udział w tym wzroście miała właśnie Violetta Zalewska.

Z dokumentacji zebranej przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, która bada sprawę notowań PC Guard, wynika, że prowadzi ona śledztwo dotyczące właśnie Violetty Zalewskiej (do niedawna największy akcjonariusz spółki), Konrada Zalewkiego (posiadającego 4% akcji spółki) oraz Jacka Krzyżaniaka (członka rady nadzorczej).

Przed ofertą publiczną Zalewska miała 31% akcji spółki. W dniu debiutu PC Guard na GPW dokupiła 1,5 tys. praw do akcji po cenie 7,6 zł, a dwa dni później kolejne 11340 PDA po cenie 13,7 zł. W tym drugim przypadku Zalewska wygenerowała 18,5% dziennego obrotu. Wszystkich akcji (posiadanych wcześniej oraz dokupionych) pozbyła się w poniedziałek po średniej cenie 29,2 zł.

Zarobek Violetty Zalewskiej wyniósł więc 4,58 mln zł - pakiet zakupiony po 322 tys. zł został bowiem sprzedany po 4,9 mln zł).

Po sprzedaży akcji, zarówno Violetta Zalewska, jak i jej mąż Krzysztof zrezygnowali z członkostwa w radzie nadzorczej spółki tłumacząc to odpowiednio stanem zdrowia oraz sytuacją rodzinną.

Jacek Krzyżaniak nie jest wymieniany w prospekcie emisyjnym spółki jako akcjonariusz spółki przed przeprowadzeniem emisji. Kupił jednak akcje spółki w czasie oferty publicznej. Mógł w niej kupić nawet 3250 walorów.

M.D.
Na podstawie: „Parkiet”
Źródło:
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki