Kreml wyraził przekonanie, że projekt Nord Stream 2 będzie ukończony

Kreml jest przekonany, że budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie ukończona, mimo głosów o zamiarze nałożenia amerykańskich sankcji na ten projekt - powiedział we wtorek rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

(FORUM)

Komentując wypowiedź ministra energetyki USA Ricka Perry'ego na temat możliwych sankcji Pieskow zauważył, że Nord Stream 2 jest projektem międzynarodowym, w którym uczestniczy "cała grupa międzynarodowych firm-gigantów".

Podkreślił, że "projekt w znacznej części jest już zrealizowany, zapewniono w znacznej części jego finansowanie i projekt idzie naprzód w dość szybkim tempie".

Oceniając, że "pod wieloma względami" Nord Stream 2 "jest już zrealizowany" Pieskow ocenił, że "istnieje określone przekonanie, że zostanie sfinalizowany". Przedstawiciel Kremla zapewnił, że planowany gazociąg z Rosji do Niemiec "nie ma żadnego związku z polityką" i ocenił, że leży on w interesach "europejskich konsumentów błękitnego paliwa".

Rzecznik Putina nie wykluczył ponadto, że prezydent Rosji i przywódca USA Donald Trump na swoim ewentualnym spotkaniu podczas szczytu G20 "mogą poruszyć" kwestie "bezpieczeństwa energetycznego Europy". W ten sposób Pieskow odpowiedział na pytanie, czy liderzy Rosji i USA będą rozmawiać o problemie sankcji amerykańskich wobec Nord Stream 2.

Jednocześnie Pieskow zastrzegł, że na razie nie podjęte zostały "żadne konkretne działania w celu zainicjowania spotkania" prezydentów.

O zamiarze spotkania z Putinem w kuluarach szczytu G20 w japońskiej Osace mówił niedawno sam Trump. Władze Rosji informowały potem, że nie otrzymały od strony amerykańskiej żadnej formalnej propozycji. Szczyt G20 odbędzie się w Osace w dniach 28-29 czerwca.

Perry powiedział we wtorek w Kijowie, że "sprzeciw wobec Nord Stream 2 jest wciąż bardzo silny" i zapowiedział, że "w niezbyt dalekiej przyszłości" pojawi się projekt ustawy nakładającej restrykcje na firmy zaangażowane w ten projekt.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 samsza

Wszyscy już na świecie wiedzą, że jak Trump czegoś żąda lub czemuś się sprzeciwia, to nie chodzi mu dokładnie o to cuś, ale jest to zaproszenie "do negocjacji". Ratowanie imperium to trudna i bezwzględna robota.

! Odpowiedz
20 3 ajwaj

""projekt ustawy nakładającej restrykcje na firmy zaangażowane w ten projekt.""

kal-boje sa zbyt cienkie :)
To konsorcjum wielonarodowe i "sankcje" byly BY na pól swiata z Jankes-landem wlacznie.
Na kolejny strzal w postrzelane kolana kal-boje nie moga sobie pozwolic

! Odpowiedz
19 1 ajwaj

A jak juz o weglowodorach :)

""Gazprom: zdecydowano o wzroście dywidendy - inwestorzy nadal napędzają akcje
akcje wzrosły o nieco ponad 24 procent w ciągu jednego miesiąca. ""

https://www.onvista.de/news/gazprom-dividendenerhoehung-beschlossene-sache-anleger-treiben-aktie-immer-weiter-in- die-hoehe-230822733

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 1 mith21

To się PiS spisał.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil