REKLAMA

Kreml wyraził przekonanie, że projekt Nord Stream 2 będzie ukończony

2019-05-21 12:57
publikacja
2019-05-21 12:57

Kreml jest przekonany, że budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie ukończona, mimo głosów o zamiarze nałożenia amerykańskich sankcji na ten projekt - powiedział we wtorek rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

/ FORUM

Komentując wypowiedź ministra energetyki USA Ricka Perry'ego na temat możliwych sankcji Pieskow zauważył, że Nord Stream 2 jest projektem międzynarodowym, w którym uczestniczy "cała grupa międzynarodowych firm-gigantów".

Podkreślił, że "projekt w znacznej części jest już zrealizowany, zapewniono w znacznej części jego finansowanie i projekt idzie naprzód w dość szybkim tempie".

Oceniając, że "pod wieloma względami" Nord Stream 2 "jest już zrealizowany" Pieskow ocenił, że "istnieje określone przekonanie, że zostanie sfinalizowany". Przedstawiciel Kremla zapewnił, że planowany gazociąg z Rosji do Niemiec "nie ma żadnego związku z polityką" i ocenił, że leży on w interesach "europejskich konsumentów błękitnego paliwa".

Rzecznik Putina nie wykluczył ponadto, że prezydent Rosji i przywódca USA Donald Trump na swoim ewentualnym spotkaniu podczas szczytu G20 "mogą poruszyć" kwestie "bezpieczeństwa energetycznego Europy". W ten sposób Pieskow odpowiedział na pytanie, czy liderzy Rosji i USA będą rozmawiać o problemie sankcji amerykańskich wobec Nord Stream 2.

Jednocześnie Pieskow zastrzegł, że na razie nie podjęte zostały "żadne konkretne działania w celu zainicjowania spotkania" prezydentów.

O zamiarze spotkania z Putinem w kuluarach szczytu G20 w japońskiej Osace mówił niedawno sam Trump. Władze Rosji informowały potem, że nie otrzymały od strony amerykańskiej żadnej formalnej propozycji. Szczyt G20 odbędzie się w Osace w dniach 28-29 czerwca.

Perry powiedział we wtorek w Kijowie, że "sprzeciw wobec Nord Stream 2 jest wciąż bardzo silny" i zapowiedział, że "w niezbyt dalekiej przyszłości" pojawi się projekt ustawy nakładającej restrykcje na firmy zaangażowane w ten projekt.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
samsza
Wszyscy już na świecie wiedzą, że jak Trump czegoś żąda lub czemuś się sprzeciwia, to nie chodzi mu dokładnie o to cuś, ale jest to zaproszenie "do negocjacji". Ratowanie imperium to trudna i bezwzględna robota.
ajwaj
""projekt ustawy nakładającej restrykcje na firmy zaangażowane w ten projekt.""

kal-boje sa zbyt cienkie :)
To konsorcjum wielonarodowe i "sankcje" byly BY na pól swiata z Jankes-landem wlacznie.
Na kolejny strzal w postrzelane kolana kal-boje nie moga sobie pozwolic
ajwaj
A jak juz o weglowodorach :)

""Gazprom: zdecydowano o wzroście dywidendy - inwestorzy nadal napędzają akcje
akcje wzrosły o nieco ponad 24 procent w ciągu jednego miesiąca. ""

https://www.onvista.de/news/gazprom-dividendenerhoehung-beschlossene-sache-anleger-treiben-aktie-immer-weiter-in-
A jak juz o weglowodorach :)

""Gazprom: zdecydowano o wzroście dywidendy - inwestorzy nadal napędzają akcje
akcje wzrosły o nieco ponad 24 procent w ciągu jednego miesiąca. ""

https://www.onvista.de/news/gazprom-dividendenerhoehung-beschlossene-sache-anleger-treiben-aktie-immer-weiter-in-die-hoehe-230822733

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki