REKLAMA

Kredyty walutowe. PKO BP przystąpi do programu porozumień z frankowcami

2021-04-02 06:39
publikacja
2021-04-02 06:39
Kredyty walutowe. PKO BP przystąpi do programu porozumień z frankowcami
Kredyty walutowe. PKO BP przystąpi do programu porozumień z frankowcami
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Lider polskiego sektora bankowego zabezpieczył się i będzie gotowy na masowe porozumienia z frankowcami i przewalutowanie kredytów bez wsparcia NBP – podaje w piątek "Rzeczpospolita".

Gazeta informuje, że PKO BP jako jedyny bank mający duży portfel hipotek frankowych podjął decyzję o przystąpieniu do programu porozumień z frankowcami. Zwołał na 23 kwietnia nadzwyczajne walne zgromadzenie, które ma wyrazić na to zgodę.

"Zdecydowaliśmy, że warto przedstawić projekt uchwały o przystąpieniu do programu ugód i poddamy go pod głosowanie na walnym zgromadzeniu. O jego losach zdecydują akcjonariusze banku. Będziemy postępować zgodnie z ich wolą" – mówi Rafał Kozłowski, wiceprezes PKO BP.

"Rz" podaje, że bank proponuje utworzenie z kapitału zapasowego wartego 6,7 mld zł funduszu specjalnego, który miałby pokryć straty powstałe wskutek ugód z frankowcami (koszt brutto konwersji wszystkich jego umów szacowany jest na 8,5 mld zł).

"Instytucja ta ma około 20 mld zł nadwyżki kapitału ponad obecne wymogi Komisji Nadzoru Finansowego i bez trudu uniosłaby koszt porozumień z frankowcami" – czytamy w artykule.

ozk/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
HardMetal
W cztery litery wsadźcie sobie te pseudo ugody. Jak ktoś to dokładnie sprawdzi to zobaczy że są korzystne najbardziej dla banku.
lachu75
nie ważne co by się nie działo to banki i tak wyjdą na swoje- zawsze, a już na pewno Państwowe takie jak PKO. Lepiej że oddadzą frankowiczom niżby mieli finansować interesy rządzących i ch rodzin którzy są tam politycznie pozatrudniani.
lubi01
To nie jest nadwyżka kapitału, to są pieniądze które powinny być wpłacone właścicielom w formie dywidend.
antybolszewik
PKO BP może ze swoich klientów zdzierać do woli. Nigdy u nich nie byłem. Jak widzi chęć przypodobania się władzom to niech grabi starszych Polaków, którzy mają u niego sporo rachunków i niech wysyła bonusy "Frankowiczom" do ich apartamentów na kredyt.
prezestak
Ugody to strzał w kolano dla banków podpiszą tylko ci co i tak do sądu by nie poszli a ci co mają iść i tak pójdą, sami sobie robią koszty. Ugoda także nie zabiera konsumentowi roszczeń sądowych w przyszłości.
my_kroolik
Owszem, ugoda kończy spór, bo będzie zawierana przed sądem. Po jej uprawomocnieniu, będzie podlegała ochronie w myśl powagi rzeczy osądzonej. Czy to dodatkowe koszty, to rzecz dyskusyjna. Sam uważam frankowiczów za cwaniaków, ale z linią orzeczniczą sądów trudno jest dyskutować. Same procesy, pamiętaj, to też koszty dla banku.
franek_bez_franka2 odpowiada my_kroolik
Jestem za i przeciw. Nie ocenię komentarza. Zapytam tylko i oczekuję odpowiedzi jednym słowem. Jeśli ktoś chce mieć najniższą ratę to cwaniak, jeśli ktoś chce wyższą ratę to?
rk_rk_rk odpowiada my_kroolik
Frankowicze to nie więksi cwaniacy niż banki :) prawo jest prawem i tylko o tym rozstrzyga sąd. Ktoś powie, wiedział frankowicz co podpisuje. Odpowiadam: bank wiedział lepiej.
rk_rk_rk odpowiada franek_bez_franka2
Bank :)

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki