Kredyty na PIT już w ofercie banków

Ledwo minął termin wysyłania do podatników przez pracodawców i płatników informacji o dochodach, a w ofertach banków pojawiły się już kredyty gotówkowe na PIT.

Kredyt na PIT oferowany przez banki to nic innego jak kredyt udzielany bez zaświadczeń o dochodach. Banki deklarują, że w momencie składania wniosku o kredyt wystarczy przedłożyć zeznanie podatkowe za 2012 rok. Oferta na PIT obowiązuje zazwyczaj do końca maja br.

PIT zamiast oświadczenia o zarobkach


Standardowo banki wymagają przedłożenia przez klienta dokumentu poświadczającego uzyskiwane dochody w zależności od źródła ich pochodzenia: umowy o pracę, umowy-zlecenia, umowy o dzieło, umowy licencyjnej, renty, emerytury, kontraktu (menadżerskiego, lekarskiego, pielęgniarskiego, nauczycielskiego, żołnierskiego), działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego. W czasie rozliczeń podatkowych banki dopisują do tej listy deklaracje podatkowe – zazwyczaj PIT-11, PIT-40 i PIT-40A.

Obecnie kredytów gotówkowych „na PIT”, czyli z PIT-em jako zaświadczeniem o dochodach - udzielają:
  • PKO Bank Polski (Mini Ratka; do 30 tys. zł);
  • Getin Bank (Kredyt na PIT; do 150 tys. zł);
  • Eurobank (Kredyt gotówkowy bierz co chcesz; do 120 tys. zł);
  • ING Bank Śląski (Pożyczka Superszybka; do 15 tys. zł);
  • Kasa Stefczyka (Masz PIT? Weź Pożyczkę!; do 60 tys. zł).
Póki co żaden bank nie oferuje kredytu gotówkowego na uregulowanie PIT-u, czyli na sfinansowanie dopłaty.

Kredyt na PIT to niszowa oferta banków skierowana do wybranego grona klientów, która w praktyce – poza dokumentem poświadczającym osiągane dochody - nie różni się od standardowej wersji kredyt gotówkowego. Jednak w tym roku pożyczka na PIT zagościła w ofercie większej liczby banków niż w ubiegłym roku. Jest to sygnał, że banki walczą o klientów – kredytobiorców.

Zuzanna Brud, Bankier.pl

Zuzanna Brud

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Liliana

No niby atrakcyjne te oferty, ale warto je sobie przeliczyć np. w kalkulatorze kredytowym: http://najnizszeraty.pl/kalkulator-kredytowy i porównać kilka. Kredyty na PIT to sposób na przyciągnięcie klienta, ale lepiej się przekonać, czy nie przypadkiem na naciągnięcie :)

! Odpowiedz
0 1 ~Robert1964

Minimalne formalnosci i bardzo profesjonalna obsluge ma np Pozyczka-24h.pl. Polecam!

! Odpowiedz
1 0 ~Janka

Czy rzeczywiście tak łatwo jest dostać kredyt na PIT- http://pomocnapozyczka.info/kredyt-na-pit/ ? Czy wystarczy tylko przynieść swój PIT i tyle?

! Odpowiedz
0 1 ~małgosia

http://BezBanQ.pl/ dostaniecie pożyczkę online na PIT

! Odpowiedz
0 0 ~klient

citibank daje na pit do 60 tys i to w przeciagu godziny czasu, dostalem telefon z oddzialu ze maja taka propozycje a ze mialem potrzebe to skorzystalem. pokazalem tylko pit, kredyt na 10,99% 1% oplaty przygotowawczej i bez ubezp tak wiec polecam

! Odpowiedz
0 0 ~Ja

tak samo w mini ratce pieniądze mialam jeszcze tego samego dnia na kącie!!!

! Odpowiedz
0 0 ~EkspertPKO

Do 15 marca w PKO BP trwa promocja kredytu gotówkowego - MiniRatki z oprocentowaniem w wysokości tylko 11,99% i obniżoną prowizją (od 1 do 2,5%). Warunkiem skorzystania z oferty jest wykupienie ubezpieczenia assistance. Nie trzeba dostarczać zaświadczenia o dochodach. Wystarczy zeznanie podatkowe PIT za 2012 rok. Klient ma 30 dni na odstąpienie od umowy. Wszystko można załatwić w ciągu jednego dnia. Pożyczając 15 000 zł, zapłacimy 60 rat po 334 zł.
Sprawdź-porównaj.
Ekspert PKO Banku Polskiego

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~malwina

Ja brałam w PKO mini ratke na drobny remont kuchni.Niskie oprocentowanie i w dodatku wystarczył tylko pit co mi ułatwiło sprawe.

! Odpowiedz
0 0 ~Danonek

Też mnie zastanowiła taka propozycja. Przed skorzystaniem porozmawiałem z Panem Jackiem Proniewiczem z Credit Center i jestem naprawdę zadowolony. Polecam wszystkim.

! Odpowiedz
0 0 ~Parabolla

Nie tylko banki, ale i skoki./ W tv Kasy Stefczyka reklamują przecież pożyczkę na PIT. A zaraz pewnie inne instytucje pójdą za przykładem.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl