REKLAMA
WAŻNE

Wciąż nie wiemy, na co 70% organizacji wydało "jeden procent"

2013-06-26 00:11
publikacja
2013-06-26 00:11

Na 3 tygodnie przed ostatecznym terminem 70 procent organizacji pożytku publicznego nie złożyło jeszcze sprawozdań - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Ponad 8,5 tysiąca organizacji do 15 lipca musi opublikować swoje sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2012 na stronie www.pozytek.gov.pl. Jednak według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, do 20 czerwca ten wniosek wypełniło niespełna 30 procent organizacji. Publikacja jest warunkiem, aby OPP mogły ubiegać się o 1 procent PIT przekazywany corocznie przez podatników. W 2012 roku dostały one niespełna pół miliarda złotych - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

W ubiegłym roku termin publikacji sprawozdań przesunięto o tydzień. Organizacje napotkały wiele problemów technicznych, na przykład wolno działające serwery oraz limity znaków w deklaracji on-line.

"Nie docierają do nas jeszcze sygnały o jakichkolwiek trudnościach" - zapewnia Agata Tomaszewska z Forum Darczyńców w Polsce, które zrzesza niektóre organizacje pożytku publicznego. Jednak Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych alarmuje, że kłopoty sprzed roku mogą się powtórzyć. Problemem jest na przykład konieczność składania dwóch wzorów sprawozdań. Jedno on-line, a drugie, różniące się od tego elektronicznego, należy złożyć do właściwego ministerstwa, któremu dana organizacja podlega.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Dziennik Gazeta Prawna"/kd/kry
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2012

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki