REKLAMA

Kredyt Inkaso wyemituje obligacje o wartości do 15 mln zł

2023-03-17 18:06
publikacja
2023-03-17 18:06

21 marca ruszą zapisy na obligacje Kredyt Inkaso serii M1 o wartości do 15 mln zł. Firma zaoferuje inwestorom oprocentowanie zmienne oparte na stawce bazowej WIBOR 3M oraz stałej marży 5,5 pkt. proc. w skali roku, przy kwartalnej wypłacie odsetek - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Kredyt Inkaso wyemituje obligacje o wartości do 15 mln zł
Kredyt Inkaso wyemituje obligacje o wartości do 15 mln zł
fot. Łukasz Wróbel / / Shutterstock

Zapisy na najnowszą serię obligacji Kredyt Inkaso rozpoczną się 21 marca i potrwają do 4 kwietnia włącznie. W trakcie zapisów cena emisyjna będzie rosła z 992 zł do 994 zł i 996 zł, co oznacza, że środki inwestorów będą oprocentowane od dnia złożenia zapisu, a nie dopiero od dnia emisji. Wartość nominalna pojedynczej obligacji wyniesie 1.000 zł.

Emisja będzie przeprowadzona w ramach prospektu zatwierdzonego w lutym 2023 r. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ofertę przeprowadzi konsorcjum składające się z Michael/Ström Dom Maklerski (organizator konsorcjum), DM Banku BPS, DM Banku Ochrony Środowiska, Ipopema Securities, Noble Securities oraz NWAI DM.

Środki pozyskane w ramach tej serii zostaną przeznaczone na finansowanie działalności grupy kapitałowej Kredyt Inkaso.

"Mimo obecnej sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej nasza grupa kolejny już rok osiąga pozytywne wyniki finansowe. Nasza sprawność operacyjna oraz antycykliczność branży pozwala nam złożyć inwestorom atrakcyjną ofertę uzupełnienia ich portfela inwestycyjnego. Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój organizacji i zwiększenie skali działania poprzez nowe inwestycje nie tylko w Polsce, ale również w Rumunii i Bułgarii – powiedziała Barbara Rudziks, prezeska Kredyt Inkaso. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
ta spółka zachowuje się podobnie jak Kruk z wielkim długiem do spłaty

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki