Komornicy są coraz bardziej skuteczni

Pół roku po zmianie przepisów ustawy o komornikach sądowych wzrosła skuteczność egzekucji, a spraw kierowanych do komorników jest coraz mniej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Fot. Daniel Dmitriew FORUM / )

"Od stycznia do końca czerwca wyegzekwowano 16,6 proc. kwot skierowanych do egzekucji (najwięcej od trzech lat), a w rewirach prawie co trzecia prowadzona przez komornika sprawa kończy się powodzeniem (najlepszy wynik od pięciu lat)" - czytamy w "DGP".

Gazeta pisze, że wzrostowi skuteczności sprzyja dobra sytuacja w gospodarce i rekordowo niskie bezrobocie.

Jak podaje "DGP" spraw kierowanych do komorników jest coraz mniej. W porównaniu do pierwszego półrocza ub.r. zanotowano spadek o 27 procent.

Jednocześnie według gazety młodym komornikom coraz trudniej utrzymać się na rynku. "Osiągnęliśmy maksymalne nasycenie kancelariami. Jeśli będą kolejne powołania, musimy się liczyć z poważnymi problemami z ich funkcjonowaniem" – mówi "DGP" Rafał Fronczek, prezes KRK. 

Autor: Aleksandra Kuźniar

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 sammler

17% odzysku i 33% skuteczności to sukces??? Bo mnie to wygląda raczej na biznes, który istnieje dla samego istnienia i kasowania wierzycieli (przecież to wierzyciel opłaca komornika, a dopiero później odbiera to sobie z odzyskanego długu, co przy tej stopie odzysku oznacza, że nie odbiera sobie nigdy).

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.