REKLAMA

Koleje Dolnośląskie wprowadzą ulgi na przejazdy dla działaczy opozycji antykomunistycznej

2018-01-30 15:55
publikacja
2018-01-30 15:55

Działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane będą mogły od 12 lutego korzystać z 50-procentowej ulgi na przejazdy w pociągach Kolei Dolnośląskich.

 

fot. MS / / Bankier.pl

Koleje Dolnośląskie S.A. to spółka, która w całości należy do samorządu województwa i obsługuje regionalne połączenia kolejowe.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak podkreślił, że wprowadzenie ulgi dla działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych - to inicjatywa samorządu województwa dolnośląskiego. Docenienie działań członków opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych politycznie było dla nas sprawą oczywistą. To oni przyczynili się do tego, że żyjemy dziś w wolnym kraju i cieszę się, że choć w taki sposób możemy im za to podziękować - powiedział Michalak.

50-procentowa zniżka będzie obowiązywać we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich, oprócz połączeń specjalnych i Pociągu do Kultury Wrocław - Berlin - Wrocław. Ulgą będą objęte bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę, a warunkiem skorzystania ze zniżki jest posiadanie legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych.

W ubiegłym roku Kolejne Dolnośląskie obsłużyły prawie 9,4 mln pasażerów. To rekord w historii działalności tego przewoźnika.

W 2017 r. regionalny przewoźnik uruchomił też połączenia transgraniczne. Od grudnia Koleje Dolnośląskie docierają do czeskiego Lichkova, zaś w tym roku planowane jest uruchomienie połączeń do Adrspachu i całorocznych do Kralovca.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

edytor: Jacek Ensztein

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki