REKLAMA

Klaster Luxtorpeda 2.0 inauguruje działalność

2017-03-06 13:38
publikacja
2017-03-06 13:38

Klaster "Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0" zainaugurował działalność. Będzie on stanowił porozumienie największych podmiotów rynku transportowego w Polsce, w celu tworzenia rozwiązań przyspieszających modernizację i konkurencyjność polskich kolei, poinformował przewodniczący rady ekspertów Centrum Rozwoju Transportu (jednego z założycieli klastra) Czesław Warsewicz. Do klastra przystąpili m.in. Budimex i Pesa.

fot. / / FORUM

"Główne cele klastra to wsparcie realizacji programu rozwojowego Luxtorpeda 2.0, będącego częścią Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To tworzenie rozwiązań przyspieszających modernizację i konkurencyjność polskich kolei, działania na rzecz kształtowania polityki transportowej państwa i promocja usług i towarów wytworzonych przez polski przemysł" - powiedział Warsewicz podczas spotkania inaugurującego klaster.

"Klaster chce wypracować najlepsze rozwiązania w obszarze legislacyjnym, organizacyjnym i finansowym" - dodał Warsewicz.

Celem klastra jest też promocja innowacji w sektorze kolejowym, w którym - jak podkreślił ekspert - pracuje ok. 600 tys. osób.

Członkiem klastra może być każdy przedsiębiorca, w szczególności działający w obszarze transportu. Wśród założycieli klastra są m.in. PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Koleje Wielkopolskie, Budimex i Pesa Bydgoszcz.

"Rozmawiamy ze wszystkimi podmiotami rynku. Mamy nadzieję, że będą też uczestniczyły [w klastrze] kolejne spółki z Grupy PKP i inni producenci taboru, jak np. Newag. Ostateczny kształt i liczbę podmiotów poznamy z końcem marca, od kwietnia chcemy rozpocząć wnikliwe prace nt. wsparcia dla kolei" - podsumował Warsewicz.

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Plan Morawieckiego

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Karbinadel
Ja bym był ostrożny - czy klaster to aby nie coś podobnego do gender?
~Karol
Dzisiaj widziałem jak pod Pałacem Kultury ktoś mył i odświeżał trybunę, na której Gomułka przemawiał. I dziwiło mnie po co...
~autor
Ja pierd...olę, toż to już przegonił Gierka i całą komunę. Ten nasz drugi Słodowy wykończy ten kraj a tylko Nieinternowany będzie się cieszył, że skłócił naród i dowalił rodakom, których nienawidzi od młodości.
~Ekonomista
Do autora: podobno pretendujemy do 20. miejsca na świecie i ucieszyłem się bardzo,
że premier Morawiecki został zaproszony na szczyt G20. Za komuny byliśmy na 10. miejscu
w świecie. Nasze szczęście, że rządzi nami Nieinternowany - bo internowanym tak komuna
poobijała głowy - że przesunęli nas na 20. miejsce
Do autora: podobno pretendujemy do 20. miejsca na świecie i ucieszyłem się bardzo,
że premier Morawiecki został zaproszony na szczyt G20. Za komuny byliśmy na 10. miejscu
w świecie. Nasze szczęście, że rządzi nami Nieinternowany - bo internowanym tak komuna
poobijała głowy - że przesunęli nas na 20. miejsce a straty w ludziach ( 4 mln )
są porównywalne do strat z II wojny światowej, w której zginęło 6 mln naszych obywateli
(w tym 3 mln Polaków i 3 mln Żydów).
~autor odpowiada ~Ekonomista
Twój dzielny Nieinternowany też już rządził. Odśwież sobie pamięć. A w ocenie tego dzielnego wodza poczekaj parę lat, przejadać nieswoje jest łatwo. Niestety, dopóki daje pińcset ulica zagłosuje za nim, choćby dlatego że ich Nieinternowany nastraszy że inni im te pińcset zabiorą.
~Judasz
Nic nie znaczacy belkot. Kolejne koryto dla kolesi. PiS/PO/SLD/PZPR to jedna grupa ludzi. Dla przecietnego obywatela nie ma znaczenia kto rzadzi.
~Stolik
Zaklajstrować w odpowiedzialny sposób.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ziroauer
Juz myslalem, ze Morawiecki zaklada zespol z Litza pod nazwa Luxtorpeda 2.0 :D

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki