Kat Von D odchodzi z Kat Von D Beauty. Kendo przejmuje firmę

Po 12 latach współpracy z Kat Von D Kendo przejmuje markę Kat Von D Beauty. Firma pozostaje zaangażowana w wydajne, wegańskie kosmetyki wolne od przemocy.

(fot. Rupert Thorpe / The Mega Agency)

Marka Kat Von D Beauty ogłosiła odejście założycielki Kat Von D, która poświęci się innym inicjatywom artystycznym (konkretnie linii wegańskiego obuwia i nowemu albumowi). Firma Kendo staje się wyłącznym właścicielem i siłą napędową linii kosmetyków. Z efektem natychmiastowym marka zmienia nazwę na KVD Vegan Beauty.

Firma będzie nadal mieć w ofercie dostępną obecnie gamę produktów, a także opracuje nowe, innowacyjne, wydajne, wegańskie kosmetyki wolne od przemocy na potrzeby konsumentów na całym świecie. Dla KVD Vegan Beauty nadal liczy się wyrażanie siebie i współczucia, a marka będzie ciągle współpracować z energetyzującymi osobistościami, markami, organizacjami sztuki i organizacjami charytatywnymi działającymi na rzecz zwierząt. Rozwój marki KVD Vegan Beauty i jej kultowych produktów jest wynikiem dwunastoletniej współpracy między Kat Von D i Kendo.

„Chcę podziękować Kat za jej pomoc we wspólnej przemianie branży kosmetycznej. Produkty, które razem opracowaliśmy, przetrwały próbę czasu i zyskały status kultowy. KENDO wraz z globalnym partnerem detalicznym Sephora wyglądają dalszego wzrostu KVD Vegan Beauty pod egidą KENDO obejmującą przywództwo, posiadanie i nadawanie kierunku. Jesteśmy w bardzo dobrej pozycji do kontynuowania rozwoju i wzrostu marki tak pod względem produktów, jak i marketingu. Opracowaliśmy solidną serię nowych produktów na rok 2020 i na przyszłość. Ten sam zespół, który przyczynił się do sukcesu KVD Vegan Beauty, jest gotowy na powtórkę z rozrywki." - powiedział David Sulitean, główny dyrektor wykonawczy KENDO

Kat Von D oświadczyła natomiast, że: "Miniony rok przyniósł w moim życiu wielkie zmiany. Wielu z was wie, że urodziłam pięknego chłopca, otworzyłam linię wegańskiego obuwia i przygotowuję się do wydania wyczekiwanego albumu na wiosnę, po którym ruszam w międzynarodową trasę! Bardzo bym chciała móc wszystko wyważyć i przy tym nadal kierować linią kosmetyków, ale stało się dla mnie jasne, że nie mogę dać z siebie wszystkiego przy tak wielu zobowiązaniach.

Mając to na uwadze, zdecydowałam się odejść jako założycielka (i z innych stanowisk) Kat Von D Beauty i sprzedać moje udziały. Przekazałam firmę Kendo, moim partnerom w minionych 12 latach. Nie była to łatwa decyzja, ale po długich przemyśleniach zdecydowałam, że chcę, aby linia kosmetyków rozwijała się i osiągała sukcesy, a Kendo może to zapewnić."

KVD Vegan Beauty ma w swojej ofercie ponad 250 produktów w prawie każdej kategorii kosmetyków. Marka jest w sprzedaży w 36 krajach głównie w drogeriach Sephora i na stronie and kvdveganbeauty.com.

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne