REKLAMA

KNF wszczęła postępowanie administracyjne w Altus TFI

2018-07-27 17:44, akt.2018-07-30 09:58
publikacja
2018-07-27 17:44
aktualizacja
2018-07-30 09:58
KNF wszczęła postępowanie administracyjne w Altus TFI
KNF wszczęła postępowanie administracyjne w Altus TFI
/ Altus

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w Altus TFI - poinformował fundusz w komunikacie. Ma ono związek z potencjalnym naruszeniem przez spółkę obowiązków w zakresie bieżącego nadzoru nad wykonywaniem przez GetBack zarządzania portfelami wierzytelności sekurytyzacyjnych FIZ.

"Postępowanie dotyczy wyłącznie sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych, w których zlecono zarządzanie spółce GetBack" - napisano w komunikacie.

fot. / / Bankier.pl

Altus TFI zapewnił w komunikacie, iż od początku w sposób aktywny oraz zdecydowany działa w celu zabezpieczenia interesów uczestników sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych zarządzanych przez spółkę, w tym w odniesieniu do których powierzono funkcję zarządzającego spółce GetBack, m.in poprzez bieżący nadzór nad działalnością zarządzającego.

Informacja ta mocno odbiła się na notowaniach Altusa. W poniedziałek rano akcje spółki tanieją aż o niemal 10 proc. Po krótkim odbiciu, które nastąpiło na początku lipca, Altus znów powrócił w okolice minimów z końca czerwca. Sprawa GetBacku już wcześniej ciążyła papierom tego TFI. M.in. powiązanie z aferą niewypłacalnego windykatora odpowiada za fakt, że od końca marca wartość akcji Altusa spadła o przeszło 40 proc.

(PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pjb
A co z Trigonem, czy KNF też sprawdzi te umowy na zarządzanie portfelami i ich rozwiązanie oraz jakie obowiązki stron wynikają z powodu ich wypowiedzenia?

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki