REKLAMA

KGHM i PGNiG podpisały dodatkowy kontrakt na dostawy gazu o wartości ok.190 mln zł

2020-09-24 12:24
publikacja
2020-09-24 12:24
fot. Kodda / Shutterstock

KGHM i PGNiG podpisały dodatkowy, do obowiązującej umowy ramowej, kontrakt na dostawy gazu o wartości ok.190 mln zł- podał KGHM w komunikacie prasowym

KGHM zdecydował o poszerzeniu dostaw gazu ziemnego od PGNiG o nowy punkt - Powierzchniową Stację Klimatyzacyjną w Kwielicach na Dolnym Śląsku. Zostanie ona oddana do użytku w 2021 roku. W ramach realizowanej inwestycji KGHM powstanie system rurociągów i podajników, którego zadaniem będzie m.in. odzysk ciepła dla celów gospodarki energetycznej spółki.

"Dzięki zapewnieniu paliwa gazowego dla Powierzchniowej Stacji Klimatyzacji w rejonie szybu GG-1 stwarzamy możliwość dostawy wody lodowej do wyrobisk górniczych zlokalizowanych na poziomie poniżej 1200 m w obszarze górniczym Głogów Głęboki Przemysłowy. Wprowadzona do umowy optymalizacja procesu zakupu gazu była dla KGHM priorytetem przy tak dużych ilościach gazu zużywanego w naszym procesie produkcyjnym" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes KGHM Marcin Chludziński.

Obie spółki wypracowały dodatkowe mechanizmy optymalizacji procesu zakupu i sprzedaży surowca, które zostały wprowadzone w postaci aneksów do obowiązującej umowy oraz kontraktów indywidualnych, zawartych między KGHM i PGNiG w 2017 roku. Podpisane wówczas porozumienia zakładają dostawy gazu ziemnego dla KGHM od PGNiG do 2033 roku.

KGHM podpisał w 2017 roku umowy z PGNiG na dostawy gazu. Szacowana wówczas wartość umów w okresie ich obowiązywania, tj. do 1 października 2033 r., wynosiła 4,8 mld zł.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki