REKLAMA

KGHM: Zwróciliśmy się do dostawcy maseczek, aby dotrzymał zawartej umowy

2020-05-18 22:03
publikacja
2020-05-18 22:03

Wyniki badań zleconych przez Ministerstwo Zdrowia wykazały obniżoną jakość towaru partii maseczek ochronnych sprowadzonych przez KGHM. Spółka zażądała wyjaśnień od dostawcy.

fot. / / KGHM

"Na podstawie badania maseczek, którego wyniki przesłał nam resort zdrowia, wykonaliśmy standardową pracę, informując odbiorcę i dostawcę o obniżonej jakości towaru" - powiedziała PAP dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM Lidia Marcinkowska-Bartkowiak. W ramach standardowej procedury poinformowany został odbiorca dostawy, jak i zażądano wyjaśnień od dostawcy, dążąc do realizacji umowy i reklamując kwestionowaną przez MZ partię towaru.

"Trudno mówić o oszustwie" - powiedziała Marcinkowska-Bartkowiak, stwierdzając, że "nie widać zamierzonego działania" w kwestii obniżonej jakości partii towaru.

"Zwróciliśmy się do dostawcy, by dotrzymał zawartej umowy" - dodała.

Dyrektor poinformowała, że nie ma wiadomości, jaka część dostawy może być niewystarczającej jakości, ani czy dotyczy to transportu z Antonowa.

Jak podał w poniedziałek portal onet.pl, maski z Chin dostarczone do Polski największym samolotem świata Antonow An-225 Mrija, nie spełniają norm bezpieczeństwa. Zakupione przez KGHM trafiły do Agencji Rezerw Materiałowych, która gromadzi żelazne zapasy sprzętu na czarną godzinę. Ministerstwo Zdrowia skierowało partie przywiezione Antonowem do specjalistycznych badań w państwowym instytucie. Okazało się, że maski zakupione przez KGHM nie spełniają norm. (PAP)

pgo/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
tatrzanczyk
"KGHM pozywa "Gazetę Wyborczą". Chodzi o spór ws. jakości sprowadzonych maseczek

Sprowadzany przez nas sprzęt jest sprawdzany, ma wiele potwierdzonych dokumentów. Każdy zakup jest konsultowany – odpowiedział 23 kwietnia prezes KGHM Marcin Chludziński i jak dodawał "z kłamstwami KGHM będzie
"KGHM pozywa "Gazetę Wyborczą". Chodzi o spór ws. jakości sprowadzonych maseczek

Sprowadzany przez nas sprzęt jest sprawdzany, ma wiele potwierdzonych dokumentów. Każdy zakup jest konsultowany – odpowiedział 23 kwietnia prezes KGHM Marcin Chludziński i jak dodawał "z kłamstwami KGHM będzie walczył na drodze prawnej""

ktoś kogoś powinien przeprosić...
wsx
Tak kupuje KGHM czy to maseczki czy kopalnia miedzi, gdyby tą firmą dobrze zarządzano mielibyśmy akcje po 300PLN
znawca_wszystkiego
Bez jaj, przed zakupem całego antonowa maseczek nie sprawdzili wczesniej ich jakości???
andrzejsebastiand
Sukces odtrąbiony Morwiecki i Sasin zrobili sobie zdjęcie na tle Antonowa można się rozejść. To nie wy wytoczyliście pozew za podważenie wiarygodności "certyfikatów" ? Wypadłoby przeprosić
margin50
Kazdy kto handlowal lub kupuje cokolwiek w Chinach wie , ze certyfikaty i atesty sa tam drukowane tak jak gotowka przez FED . Klient otrzymuje to czego oczekuje.
Szkoda , ze panowie z KGHM zapomnieli o podstawowej zasadzie - ograniczonego zufania do kontrahenta, jak podczas rchu drogowego.
tindala
Pracowici, zaradni Chińczycy. Wpierw sprzedali całemu światu coronawirusa, a teraz za olbrzymie pieniądze zaopatrują świat w wybrakowane produkty medyczne . Ach , cóż za dobrzy
z nich Samarytanie.
A ich władze które kontrolują każde nieprawomyślne spojrzenie - mają tylko jedną odpowiedź :
Trzeba kupować
Pracowici, zaradni Chińczycy. Wpierw sprzedali całemu światu coronawirusa, a teraz za olbrzymie pieniądze zaopatrują świat w wybrakowane produkty medyczne . Ach , cóż za dobrzy
z nich Samarytanie.
A ich władze które kontrolują każde nieprawomyślne spojrzenie - mają tylko jedną odpowiedź :
Trzeba kupować jedynie w firmach posiadających certyfikaty. Podczas gdy na każdym chińskim ryneczku można kupić sfałszowane dokumenty. Już wcześniej w UE masowo wycofywano leki z powodu toksyczności chińskich komponentów. Już widzę chńską szczepionkę na COVID - "szczurze siki w fiolce". Może by tak wrócić do produkcji leków wyłącznie na obszarze Unii Europejskiej
znawca_wszystkiego
"wycofywano leki z powodu toksyczności chińskich komponentów". to w europejskich firmach nie istnieje kontrola jakości?, nawet nie sprawdzają co dostają? ciekawe.
tomako_lunatic
Czekajcie, czekajcie...a czy czasem nie było obrzucania błotem każdego, kto podważał "certyfikaty" i trzymanie norm tych "maseczek"?

Człowiek honoru chociaż by przeprosił...
staryznajomy
8 oni za maski FFP2 placili po 35 zł ? Na OLX są po 7 zł hahaha brawa dla PiSu i KGHMu hahaha i jeszcze nie maja papierów.
awenturyn1
Z czego tu się cieszyć ???? Kupili maseczki za nasze pieniądze i ktoś w dodatku wziął potężną łapówkę.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki