REKLAMA

Już nawet Nikkei na 30-letnich maksimach

2020-12-29 08:00
publikacja
2020-12-29 08:00
Już nawet Nikkei na 30-letnich maksimach

Niedzielne informacje, że Donald Trump podpisał ustawę fiskalną wystarczyły, by poniedziałek na europejskich i amerykańskich giełdach przerodził się w dzień z wyraźną przewagą byków. Główne indeksy na kontynencie zyskały od 0,1% (FTSE100) do 1,5% (DAX), amerykańskie S&P500 zyskało 0,9%, a NASDAQ 0,7%. Urozmaiceniem dnia było głosowanie w zdominowanej przez Demokratów Izbie Reprezentantów nad propozycją odchodzącego prezydenta, by podwyższyć czeki dla obywateli w ramach pakietu pomocowego z 600 USD do 2000 USD. Teraz zapewne propozycja będzie musiała zostać odrzucona głosami republikańskich senatorów (sprzeciwiających się wzrostowi kosztu pakietu pomocowego o 464 mld USD).

Rewelacyjną sesję ma za sobą GPW. WIG20 i mWIG40 wzrosły po 2,5%, a sWIG80 o 1,5%. Na plusach zamknęło się wszystkich 20 komponentów głównego indeksu, najsilniej rosły notowania CCC i Lotosu. W mWIG-u absolutnym liderem ze zwyżką o 9,9% było XTB po informacjach, że rośnie prawdopodobieństwo wypłaty dywidendy.

Na razie nie widać za bardzo, co miałoby przerwać kończący rok festiwal wzrostów, po imponującej zwyżce o 2,7% Nikkei znalazło się dziś na 30-letnich maksimach. Po sześciu sesjach strat z rzędu silnie odbija też w Azji Alibaba. Notowania kontraktów futures są pozytywne, inwestorów czeka zapewne kolejny dobry dzień.

Kamil Cisowski

Dyrektor Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego

Dom Inwestycyjny Xelion

0x01 graphic

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i  nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę.

Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności

Źródło:Xelion. Doradcy Finansowi
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki