Joanna Mucha: rozważam start w wyborach na szefa PO

Rozważam start w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej - powiedziała w wywiadzie dla Onetu posłanka Joanna Mucha (PO). Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia - dodała.

Przewodniczący PO, poseł Grzegorz Schetyna i posłanka PO Joanna Mucha.
Przewodniczący PO, poseł Grzegorz Schetyna i posłanka PO Joanna Mucha. (fot. Łukasz Zarzycki / FORUM)

"Platforma Obywatelska powinna natychmiast przeprowadzić wewnętrzne wybory. Tego, czy obecny lider PO Grzegorz Schetyna w nich wystartuje i czy je wygra czy przegra - nie wiemy. Kadencja Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, więc wybrany teraz szef PO miałby pełny mandat do tego, by przeprowadzić ewentualną procedurę związaną z wyborami kandydata na prezydenta RP i poprowadzić kampanię prezydencką. To bardzo istotne, bo te wybory zdecydują o tym, jak Polska będzie wyglądała przez najbliższe lata" - podkreśliła Mucha.

Pytana, czy chodzi tu o odsunięcie Schetyny od wpływu na wybór kandydata na prezydenta, czy samo rozliczenie za przegrane kampanie wyborcze, posłanka odpowiedziała: "Oczywiście musimy się rozliczyć, ale powinno to się odbyć wewnątrz partii". Na pytanie, dlaczego do tej pory nie było rozliczeń za wyniki wyborów, Mucha odpowiedziała, że umiejętność ewaluacji wyników nigdy nie była mocną stroną Platformy Obywatelskiej.

"A to ważna i potrzebna praktyka w zarządzaniu. Dzięki niej uzyskuje się sterowność, kontrolę nad zmianą. W dobrze zarządzanej organizacji jest to po prostu konieczne i potrzebne. Każda diagnoza, każdy wniosek posuwają nas do przodu" - zaznaczyła Mucha.

Na uwagę, iż dochodzą do dziennikarzy słuchy, że w partii "wrze" i czy można mówić o buncie w PO, Mucha odparła: "Nie, nie ma mowy o buncie". "Ale w moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego, Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć" - podkreśliła.

Pytana, czy poseł Borys Budka, który zadeklarował, że jest skłonny wystartować w wyborach na szefa PO, byłby dobrym liderem, Mucha odpowiedziała, że "rozmowy trwają". "Wiem o kilku kandydatach, którzy rozważają swój start. Ja również rozważam start w wyborach na szefa PO" - oświadczyła.

Dopytywana, czy będzie kandydować, nawet gdyby Budka potwierdził swój start, czy może dojdzie do porozumienia, aby wystawić jednego kandydata przeciwko Schetynie, posłanka PO powiedziała, że są prowadzone w tej chwili rozmowy. "Jest za wcześnie na podjęcie decyzji. Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia. Będziemy pięknie ze sobą konkurować, a na finiszu będziemy wiedzieć, co zrobić, żeby jeden z nas wygrał" - zaznaczyła Mucha. (PAP)

ero/ mrr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 henk54

Mucha to fajna dupeczka, ale jako polityk była pośmiewiskiem i przykładem niekompetencji.

! Odpowiedz
10 18 admiral1

PO wyczerpała swój potencjał, skompromitowana formacja , bez kadr, bez programu. Jak widać chciejstwo bycia u władzy i wytykanie błedów PISowi nie wystarczyło by zaistnieć. Wiadomo że w kraju takim jak Polska nie rządzą partie , lecz służby. Demaskatorskie książki red S. obnażyły agenturalność działań zarówno byłego prezydenta Komorowskiego jak i premiera Tuska. Nawet największy antyPISor , nie zagłosuje na PO , chyba że nie jest patiotą . najgorsze jet to że PO starciło kompletnie wairygodnośc nie protestując jednoznacznie przeciw polityce rozdawnictwa PIS. Schetyna coś bąkał że da więcej . jesli PO ma wstac z kolan ( w co niestety wątpię) , to tylko pod przywództwem Budki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 46 kris74keh

Wybór szefa PO jeżeli będzie trzech kandydatów to będzie przypominał wybór między dżumą, cholerą i rzeżączką.

! Odpowiedz
31 6 przedsiebiorca30

Jeśli porównamy ten przypadek do choroby, to trzeba przyznać że przynajmniej mają szanse na wyleczenie. Jeśli chodzi o PIS to można ich porównać do AIDS, czyli tłumacząc metaforę - choroba nieuleczalna.

! Odpowiedz
0 18 kris74keh odpowiada przedsiebiorca30

AIDS to ostatnie stadium choroby wywołanej zakażeniem wirusem HIV, rzeczywiście nieuleczalna ,ale jej rozwój można zatrzymać.Koszykarz Earvin Magic Johnson od 1991 jest zarażony i do dzis żyje. Nieleczona cholera i dżuma zabija.

! Odpowiedz
2 25 sztos1

MUCHA ha ha ha to sobie może .....

! Odpowiedz
3 50 karbinadel

No to na razie Grechu może spać spokojnie, Muszka i Budka mu nie zagrożą

! Odpowiedz
6 75 and00

Mucha? Ministra Mucha?
Z niej się cały kraj śmiał, swojego fryzjera zrobiła szefem Centralnego Ośrodka Sportu
Brawo PO,
Prawdziwa tytanka intelektu, inaczej

! Odpowiedz
3 63 and00

tak sobie pomyślałem że jako wsparcie powinna wziąć sobie Pitere, pasują do siebie
A dla parytetu Lubnauera

! Odpowiedz
3 36 pkc

kiedy mucha odda za koncert madonny, sie pytam

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil