REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Joanna Lichocka złożyła do KRRiT skargę na "Królowe życia" w TTV

2022-01-14 19:54
publikacja
2022-01-14 19:54
Joanna Lichocka złożyła do KRRiT skargę na "Królowe życia" w TTV
Joanna Lichocka złożyła do KRRiT skargę na "Królowe życia" w TTV
fot. Krystian Maj / / FORUM

Posłanka Joanna Lichocka (PiS) i członek Rady Mediów Narodowych (RMN) zwróciła się w piątek listownie do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o podjęcie czynności sprawdzających wobec prowadzącej i gościa audycji "Królowe życia" nadawanej na antenie TTV.

"Zwracam się do Pana Przewodniczącego o podjęcie czynności sprawdzających z związku z ujawnionymi przez Jana Śpiewaka, aktywistę obywatelskiego, informacjami, iż na antenie telewizji TTV rozpowszechniana jest audycja pt. +Królowe życia+, której prowadzącą jest osoba skazana za stręczycielstwo i handel ludźmi" - napisała w skardze do przewodniczącego KRRiT, którą opublikowała na Fb.

Jak zaznaczyła w rozmowie z PAP, "o całej sprawie dowidziała się z mediów społecznościowych, z wpisu i informacji Jana Śpiewaka". "Ja się na Jana Śpiewaka zresztą powołuję w tym piśmie. Traktuję poważnie jego +bicie na alarm+ - bo ja uważam, że Jan Śpiewak teraz po prostu +bije na alarm+ - że te wartości są zupełnie odwracane, że tutaj jest propagowanie zła i że trzeba coś w tej sprawie zrobić" - wyjaśniła poseł PiS.

"Uważam, że on ma rację i w ramach swoich kompetencji jako członka RMN i posła mogłam tutaj złożyć taką oficjalną skargę do KRRiT" - powiedziała. "Mam nadzieję, że pan przewodniczący Kołodziejski potraktuje to poważnie i KRRiT podejmie postępowanie w tej sprawie" - podkreśliła Lichocka.

Zaznaczyła, że "to, jaki będzie ciąg dalszy tej sprawy i postępowania będzie już bardziej zależało od KRRiT". "Chciałem, żeby z całą pewnością ten proces sprawdzający ruszył, aby impuls do formalnego działania KRRiT nastąpił" - wyjaśniła.

"Mam wrażenie, że pewne przekraczanie granic mam miejsce od dawna, jeśli chodzi o działanie mediów komercyjnych" - oceniła. "Do tej pory TVN kształtował gusta i kształtował elity na pokojówki i kucharki, ale od jakiegoś czasu ten koncern przesuwa tę granicę po to, żeby wzbudzać kontrowersje, świadomie wywołać skandal, by w ten sposób przyciągnąć widownię" - powiedziała poseł PiS.

"W mojej ocenie są przesłanki do tego, żeby mówić, iż został złamany art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji. I właśnie w tej sprawie napisałam do przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego" - wyjaśniła Joanna Lichocka.

W liście do przewodniczącego KRRiT Lichocka przytacza fragmenty wpisu Jana Śpiewaka, w którym aktywista obywatelski informuje, że "prowadząca program +Królowe życia+, to burdelmama, która odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi".

"W programie tym według tych informacji gościem jest mężczyzna, który był podejrzewany o zabójstwo, publicznie chwalił się zażywaniem narkotyków i związkami z nieletnimi" - napisała. "W popularnych nagraniach na YouTube (+Megakot+) chwali się tym, że nazwał świnię imieniem po byłej dziewczynie, która popełniła samobójstwo. Tych dziewczyn, które umierały tragicznie w młodym wieku po związkach z nim, było aż cztery. Z tego, co udało nam się ustalić, wszystkie przed śmiercią miały poważny problem z narkotykami. Jak sam Megakot przyznał, policja sama podejrzewała go o zabójstwo jednej z nich" – zacytowała wpis Jana Śpiewaka Lichocka.

"Trudno nie zgodzić się w tym kontekście z oburzeniem aktywisty i z opinią, że +żyjemy w świecie odwróconych wartości. YouTube, Instagram i TVN zarabiają ogromne pieniądze na promowaniu zła+" - zaznaczyła. "Wydźwięk cyklu +Królowe życia+ emitowanego na kanale TTV należącego dziś do Discovery Polska nie ma na celu krytykowania tego rodzaju postaw życiowych, z jakich znana jest zarówno prowadząca i jej gość. Przeciwnie, jest świadomie przez nadawcę wybranym sposobem na wywołane kontrowersji i skandali, które mają przyciągnąć widownię" - oceniła Lichocka.

Lichocka podkreśliła, że "postępowanie nadawcy stoi więc w sprzeczności z art. 18 ust. 1, 2 i 4 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 805, z 2021 r. poz. 1676) mówiącym między innymi o tym, że audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym oraz zagrażających moralnemu rozwojowi małoletnich".(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
sel
Zlikwidować tą chorą radę która kosztuje miliony a nic nie robi ,tylko pilnuje propagandy pis, to odbiorcy,rynek musi decydować o tym co ludzie oglądają a nie jakieś LIchockie ..
demeryt_69
Podobno w młodości Kaźmierska tańczyła w Stanach na rurze. Ta długonosa 'góralka' ma co prawda tylko 46 lat, ale wygląda jak matka Rozenkowo-Majdankowej :)

podatnik-
Zgodnie z zasadą Królowa może być tylko jedna i to z TVP!
szczecinianin
Lubie i oglądam TVN,ale ten program to ściek powinni go skasować.
demeryt_69
Lubie i oglądam TVN - bezcenne!

For everything else is MasterCard :)

langdon25
Jakimowicz - gwiazda TVPiS handlował ludźmi i oskarżony jest o stręczycielstwo plus współpracę ze Slowikiem z Pruszkowa

Doniesienia Lichockiej - znanej z czesania się palcem serdecznym - do prokuratury i KRRiTV nie ma ?
marok
Poziom tej telewizji dokładnie taki jak jej odbiorcy. Przecież nie zatrudnią innych osób i nie będą emitować innych programów jak takich , które są dostosowane do ich odbiorców.
jaho31
odebrać koncesję TVN i po sprawie
nie wiem co kierowało Dudą gdy odmówił podpisania tej dobrej dla Polski ustawy

widać co ludzie na forach wypisują po tym jak w TVN naoglądają się obcej agendy wpływów
a u co drugiego forumowicza dostrzegam chorobę psychiczna
zwłaszcza w tematach krytyki
odebrać koncesję TVN i po sprawie
nie wiem co kierowało Dudą gdy odmówił podpisania tej dobrej dla Polski ustawy

widać co ludzie na forach wypisują po tym jak w TVN naoglądają się obcej agendy wpływów
a u co drugiego forumowicza dostrzegam chorobę psychiczna
zwłaszcza w tematach krytyki PIS

zipa_dumna
Całkowicie popieram towarzysza. Z kanałów telewizyjnych powinny pozostać tylko TVP1 i TVP2. A z gazet tylko "Trybuna Ludu" i "Żołnierz Wolności".

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki