REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Jarosław Kaczyński odpowiada Strajkowi Kobiet. "Demonstracje będą kosztowały życie wielu osób"

2020-10-27 18:09
publikacja
2020-10-27 18:09

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest zgodny z konstytucją i w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło - powiedział w oświadczeniu opublikowanym we wtorek prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński odpowiada Strajkowi Kobiet. "Demonstracje będą kosztowały życie wielu osób"
Jarosław Kaczyński odpowiada Strajkowi Kobiet. "Demonstracje będą kosztowały życie wielu osób"
/ PiS

"22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z konstytucją art. ustawy z 1993 r., która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonania jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w przypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci" - powiedział J. Kaczyński.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

"Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją, co więcej w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło" - dodał prezes PiS.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wyroku TK ws. aborcji nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji; nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała "aborcję na życzenie", a takie jest żądanie skrajnej lewicy - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku (Trybunału Konstytucyjnego) nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, który by dopuszczała +aborcję na życzenie+, a takie jest żądanie skrajnej Lewicy, sformułowane dzisiaj w Sejmie wśród okrzyków +Wojna, wojna!+"" - podkreślił Kaczyński.

Jego zdaniem, "dziś jest czas, w którym musimy umieć powiedzieć +nie+ temu wszystkiemu, co może nas zniszczyć, ale to zależy od nas, państwa, jego aparatu, ale przede wszystkim zależy od nas, od naszej determinacji, odwagi".

"Obrońmy Polskę" - zaapelował prezes PiS.

Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę; wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. 

Postulaty Strajku Kobiet

Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przedstawiła postulaty organizacji (zapis oryginalny)

 • wypierdalać z oświadczeniem Przyłębskiej (czyli przyznania, że oświadczenie Julii Przyłębskiej z czwartku 22 października 2020 nie jest wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego)
 • wypierdalać z Przyłębską (aby Julia Przyłębska przestała pełnić funkcję prezesa TK)
 • chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego
 • chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego
 • chcemy prawdziwego rzecznika praw obywatelskich
 • chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury
 • chcemy  pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji
 • chcemy pełni praw człowieka i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami
 • chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół
 • chcemy dymisji rządu
 • powołujemy Radę Konsultacyjną jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać bałagan po PiS

"Demonstracje będą kosztowały życie wielu osób"

W Polsce panuje pandemia koronawirusa, demonstracje będą kosztowały życie wielu osób; ci, którzy do nich wzywają i w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, dopuszczają się poważnego przestępstwa - powiedział we wtorek prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

Kaczyński we wtorkowym wystąpieniu opublikowanym na Facebooku zaznaczył, że w Polsce panuje pandemia koronawirusa, a zgromadzenia powyżej pięciu osób zostały zakazane.

"Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także ci, którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a wiec dopuszczają się poważnego przestępstwa" - mówił prezes PiS.

Jak dodał, władze mają nie tylko prawo, ale i obowiązek przeciwstawiania się tego typu wydarzeniom.

Kaczyński powiedział też, że przy okazji protestów dokonywane są ataki na kościoły. "To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe" - ocenił.

"Wydarzenie fatalne, bo kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym, albo nie. Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm i ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na kościół, ale także w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, w niebywałej wulgarności" - mówił prezes PiS.

Prezes PiS: wzywam członków PiS i naszych sympatyków, by bronili Kościoła

Musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za wszelką cenę; wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła - oświadczył we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych odniósł się do ubiegłotygodniowego wyroku TK, który uznał, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., dopuszczający przerwanie ciąży w sytuacji ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodny z konstytucją. Orzeczenie TK wywołało trwające już szósty dzień protesty w całej Polsce.

Kaczyński powiedział, że "w tych demonstracjach bardzo często na wezwanie dorosłych uczestniczą także dzieci". "Szkodliwość tego aspektu przedsięwzięcia jest szczególnie wielka. Trzeba się temu - jeszcze raz powtarzam - przeciwstawić" - oświadczył szef PiS. "To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obywateli" - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że "w szczególności musimy bronić polskich kościołów". "Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo" - ocenił lider PiS.

Jego zdaniem "bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia". "Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego tak, jak dotąd go żeśmy postrzegali" - powiedział Kaczyński.

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (279)

dodaj komentarz
meryt
"26 września 2018 ·
,,Czarna procesja” w obronie konstytucji. Protest na ulicach Warszawy."
demeryt_69
Z jakiego powodu ten nieleczony paranoik nosi w klapie maryśki emblemat Polski Walczącej?
przedsiebiorca30
Cynik który za nic ma polskie społeczeństwo. Traktuje jak zabawkę. Jedyna osobą odpowiedzialną za śmierć jest on. Teraz jeszcze próbuje cynicznie bawić się wyrokiem ogłaszając informację, ze jedyną formą zmiany decyzji pseudo trybunału jest zmiana konstytucji. Tak, teraz powinniśmy jeszcze na jego modłę zmienić konstytucję. To jest Cynik który za nic ma polskie społeczeństwo. Traktuje jak zabawkę. Jedyna osobą odpowiedzialną za śmierć jest on. Teraz jeszcze próbuje cynicznie bawić się wyrokiem ogłaszając informację, ze jedyną formą zmiany decyzji pseudo trybunału jest zmiana konstytucji. Tak, teraz powinniśmy jeszcze na jego modłę zmienić konstytucję. To jest zwykły dewiant z demencją. Liczba epitetów z mojej strony nie jest przypadkowa. Facet w pełni na nie zasługuje. Jestem od niego sporo młodszy więc liczę na to, że go przeżyję, ale za to jak się wyżywa na tym Narodzie to ma gwarancję, że na jego grobie oddam jedną z czynności fizjologicznych.
demeryt_69
Moim zdaniem on się mści na ludziach za swoje nieudane życie :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
Raczej nie - to genotyp chazarski :)
karbinadel
Prymitywne, ale skuteczne. Wszyscy zapomnieli o koronawirusie, dyskutują tylko o kaczej zarazie
czerwony_wiewior
Karakanowi do reszty odwaliło. Koniec jego władzy jest bliski
marxs
Hierarchowie KK wywodzili się zwykle z kręgów władzy, więc dla nich było to oczywiste, że władza jest najważniejsza, a nie nauka Jezusa. W Polsce KK np. komuchom sprzedał żołnierzy wyklętych byle się tylko utrzymać przy władzy i za to KK ogłosiło Wyszyńskiego prymasem 1000lecia (żałosne). Nie liczyła się wtedy prawda i sprawiedliwość Hierarchowie KK wywodzili się zwykle z kręgów władzy, więc dla nich było to oczywiste, że władza jest najważniejsza, a nie nauka Jezusa. W Polsce KK np. komuchom sprzedał żołnierzy wyklętych byle się tylko utrzymać przy władzy i za to KK ogłosiło Wyszyńskiego prymasem 1000lecia (żałosne). Nie liczyła się wtedy prawda i sprawiedliwość dla KK tylko przetrwanie u boku władzy. Teraz w Polsce też im wydaje się to oczywiste - przecież biskup to władza i musi trwać u władzy PiS. Zwykli ludzie nie interesowali nigdy hierarchów KK tak jak i obecnie w Polsce, a jeśli już to w celach propagandowych tak, aby ze zwykłych ludzi wyciągnąć więcej kasy np. na odpusty. KK zawsze popierał władców i bogatych. Głównie po to, aby prowadzili wojny w interesie własnym i KK, mimo że wiedzieli, że wiąże się to z wielkim cierpieniem prostych ludzi (chłopów, mieszczan itd.). KK od 2000 lat prowokuje, wymusza na władzach, aby ludzi, co mają inne poglądy niż nakazuje to KK niszczyć i prześladować. Tak samo dzieje się dzisiaj w Polsce dzięki PiS. Przez 2000 lat KK dopuszczał aborcję, a teraz stał się wielkim obrońcą życia, co za obłuda i zakłamanie. Po prostu dno. Zgorszony Petrarka pisał o papieżu Klemensie VII: "Nie będę mówił o cudzołóstwie, uwiedzeniach, gwałtach, kazirodztwie; to tylko preludium orgii. Nie zliczę uwiedzionych żon i dziewcząt pozbawionych dziewictwa. Nie opowiem o sposobach, w jakie zmusza się do milczenia znieważonych mężów i ojców, ani o nikczemności tych, którzy sprzedają swoje kobiety za złoto.

--__hubert__---__--__--__--__-
Pisz te farmazony na wp interii itp tutaj nikogo to nie interesuje pomyliłeś fora Panimajesz ?

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki