REKLAMA

Inwestycje BSC Drukarnia Opakowań nie ograniczą dywidend w kolejnych latach

2017-08-31 08:32
publikacja
2017-08-31 08:32

BSC Drukarnia Opakowań, mimo prowadzonych inwestycji, w tym w budowę zakładu produkcyjno-magazynowego, nie chce ograniczać kwot dywidendy w kolejnych latach - poinformowała firma w komunikacie prasowym. Spółka z optymizmem ocenia perspektywy przyszłego roku i kolejnych lat.

"Pomimo znaczących inwestycji nie chcemy ograniczać kwot dywidendy w kolejnych latach. Jesteśmy pełni optymizmu na przyszły rok i lata następne jeżeli chodzi o kontraktację" - poinformował cytowany w komunikacie Janusz Schwark, prezes spółki.

"Naszym celem jest kontynuacja organicznego wzrostu grupy, przy ciągłym poszukiwaniu ciekawych obszarów do dynamicznego rozwoju, takich jak chociażby druk rolowy z możliwością uszlachetnień in-line. Naszym planom sprzyja otoczenie zewnętrze. Konsumpcja, wspierana dodatkowo pieniędzmi z programu 500+, rośnie, a bezrobocie maleje" - dodał.

BSC Drukarnia Opakowań 21 czerwca wypłaciła z zysku za 2016 r. 6,2 mln zł dywidendy, co dało 0,63 zł na akcję. Pozostała część zysku, czyli 17,3 mln zł, trafiła na kapitał zapasowy.

Firma podała w czwartek wyniki za I półrocze 2017 roku. Zysk netto spadł w tym okresie do 12,4 mln zł z 13,2 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny do 15,1 mln zł z 17,2 mln zł, a przychody wyniosły 110,3 mln zł wobec 111,5 mln zł w I połowie 2016 roku.

"Dzięki stabilnemu i zdywersyfikowanemu portfelowi zamówień poziom sprzedaży w pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku był zbliżony do tego, który osiągnęliśmy w analogicznym okresie poprzedniego roku. Nieznaczny spadek zysku netto spowodowany był wzrostem cen kartonu oraz kosztów wynagrodzeń, a także niewykorzystaniem w pełni zdolności wytwórczych" - informuje prezes.

"O ile na pierwsze dwa elementy nie mamy wpływu, to nowe umowy i kontynuacja współpracy z dotychczasowymi kontrahentami pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Przykładem może być wygrany pod koniec lipca przetarg na dostawę opakowań kartonowych dla międzynarodowego koncernu Colgate, z którym współpracujemy od wielu lat" – dodaje.

W ubiegłym roku BSC Drukarnia Opakowań rozpoczęła procedury związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na budowę nowego zakładu produkcyjno-magazynowego. Obecnie jest na końcowym etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Wartość tej inwestycji (budowa infrastruktury) szacuje na 15,5 mln zł.

"Aktualnie spółka wybiera maszyny, aby po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń zamówić je i wyposażyć nimi nową halę produkcyjną" - napisano w raporcie. (PAP Biznes)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki