"Igrzyska Śmierci" na Syberii - kontrowersyjne reality show z Rosji

W przyszłym roku w rosyjskiej telewizji będzie można oglądać kontrowersyjne reality show, którego twórcy ewidentnie nawiązują do filmu "Igrzyska Śmierci". Jak informują producenci, podczas trwania programu dopuszczone będzie wszystko, włącznie z zabijaniem.

Kadr z filmu "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia"
Kadr z filmu "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia" (fot. Lionsgate / FORUM)

Uczestnicy reality show mają za zadanie przetrwać dziewięć miesięcy na Syberii - od 1 lipca 2017 r. do 1 kwietnia 2018 r. W programie weźmie udział 20 kobiet i 20 mężczyzn. Uczestnicy muszą mieć skończone 18 lat, a także być zdrowi psychicznie. Należy także zapłacić 10 mln rubli (niecałe 700 tys. złotych) lub zostać wybranym w głosowaniu widzów, które trwa na stronie internetowej. Uczestnicy przed rozpoczęciem programu będą musieli podpisać oświadczenie, że za utratę zdrowia lub życia nie ponoszą odpowiedzialności producenci programu.

Zmagania śledzić będzie 2000 kamer, każdy z uczestników będzie również wyposażony w przenośną na własny użytek. Obszar, po jakim poruszać się będą bohaterowie, to 900 hektarów. Będą mogli mieć 100 kg ekwipunku, jednak nie mogą posiadać broni palnej. Dozwolone jest łączenie się w grupy lub próba przeżycia na własną rękę.

Przetrwanie na Syberii, gdzie temperatura sięga nawet -40 stopni Celsjusza, to oczywiście nie lada wyzwanie. Uczestnicy zostaną przeszkoleni przez specjalną jednostkę wojskową GRU. W trakcie trwania programu bohaterowie będą zdani wyłącznie na siebie. Na miejscu nie będzie ekipy telewizyjnej, dotarcie ludzi z zewnątrz na miejsce zajmie około 30 minut. Uczestnicy mogą wezwać pomoc, zrezygnować poprzez naciśnięcie przycisku na swoim telefonie satelitarnym. Nie mogą jednak już powrócić do gry, tak więc w razie np. choroby muszą poradzić sobie bez pomocy z zewnątrz.

Producenci zapowiadają, że nie będą ingerować w program, ani stosować żadnej cenzury - wszystko będzie dozwolone, również gwałty i morderstwa. Przestrzegają jednak, że uczestnicy wciąż podlegają pod prawo i jeśli je złamią, to mogą zostać aresztowani i ponieść konsekwencje.

Nawiązując do filmu "Igrzyska Śmieci", widzowie będą mogli "podarować" przedmioty dla swoich ulubieńców.

Zwycięzca programu dostanie 100 mln rubli (niecałe 7 mln zł). Jeśli przetrwa więcej niż jedna osoba, nagroda zostanie podzielona.

SK

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 ~obserwator

Chory swiat.... chorzy ludzie....

! Odpowiedz
4 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 30 ~neveeeermind

"a także być zdrowi psychicznie" Bo każdy zdrowy psychicznie człowiek na to pójdzie xD

! Odpowiedz
9 12 ~mlody

wie ktoś czy fajne laski tam będą uczestniczyły to może bym się zapisal

! Odpowiedz
7 15 ~aowoias

oszołomy z putinem na czele

! Odpowiedz
10 27 ~Pvchacz

Ich życie, ich sprawa. Jeśli sami się na to dobrowolnie godzą to nikt nie ma prawa im tego zabronić. Sam pomysł jest bardzo ciekawy.

! Odpowiedz
9 5 ~Tomek

Nie do końca, żyjemy w społeczeństwie, każdy jest od kogoś uzależniony, każdy ma bliskich. Bardzo egoistyczne podejście...

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 11 ~ecik

Show must go on.

! Odpowiedz
0 5 ~Ebizeusz

Natalia, to nie ma sensu dla ciebie ale ma sens dla ludzi co skasują grube miliony bo o to w tym wszystkim chodzi. Pojebany świat!

! Odpowiedz