REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

ING Bank Śląski nie spodziewa się, że jego bank hipoteczny rozpocznie działalność w '17

2017-05-10 15:32
publikacja
2017-05-10 15:32
Dodaj Bankier.pl w Google

ING Bank Śląski chce utworzyć bank hipoteczny, ale nie spodziewa się, że bank ten rozpocznie działalność jeszcze w 2017 roku - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

"Jeśli będziemy mieć dużo szczęścia w negocjacjach, to operacyjne utworzenie tego banku to nawet nie jest początek 2018 roku. Uzyskanie licencji operacyjnej wymaga czasu" - powiedział Bartkiewicz.

"Na pewno w 2017 roku nie będzie działał on operacyjnie, nie ma takich możliwości" - dodał.

Pod koniec kwietnia ING Bank Śląski informował, że złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o utworzenie banku hipotecznego, który ma działać pod nazwą "ING Bank Hipoteczny".

Wakacje na giełdzie

Prezes podtrzymał w środę, że priorytetem dla banku pozostaje rozwój organiczny.

"Wzrost organiczny jest naszą formułą podstawową (...), ale (...) jeżeli pojawi się opłacalna ekonomicznie możliwość zakupu, (...) to oczywiście się od takich ofert nie odcinamy" - powiedział Bartkiewicz. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki