Hiszpanie ruszyli po minimalny dochód życiowy

2020-07-10 18:28
publikacja
2020-07-10 18:28
fot. Joaquin Corbalan P / Shutterstock

Ponad 500 tys. obywateli Hiszpanii złożyło już wnioski o objęcie ich minimalnym dochodem życiowym, wypłacanym najbiedniejszym gospodarstwom domowym w okresie epidemii koronawirusa - poinformowano w piątek w Madrycie.

Jak wyjaśnił minister przeciwdziałania wykluczeniu, zabezpieczenia społecznego i migracji Jose Luis Escriva, z łącznej grupy 511 tys. złożonych do czwartku wniosków połowa powinna zostać odrzucona. „Mimo wszystko mówimy o bardzo dużej liczbie potrzebujących” - dodał.

Escriva przypomniał, że nowa wypłata dla najbiedniejszych służy wsparciu szczególnie tych rodzin, które zostały najbardziej poszkodowane przez epidemię koronawirusa.

Minister zaznaczył, że szybkie objęcie nową wypłatą najbardziej potrzebujących rodzin w Hiszpanii zależy m.in. od sprawnego działania władz regionalnych i samorządowych.

Pierwsze wypłaty minimalnego dochodu życiowego trafiły do 75 tys. osób 26 czerwca, obejmując głównie rodziny, w których dzieci wychowuje jedna dorosła osoba i to na niej spoczywa odpowiedzialność za gospodarstwo domowe.

Według zapowiedzi rządu Pedra Sancheza w zależności od liczby członków gospodarstwa domowego wysokość comiesięcznych wypłat w ramach minimalnego dochodu życiowego ma wynieść od 461 do 1015 euro.

W ramach tej zatwierdzonej przez rząd 29 maja wypłaty wsparcie ma trafić docelowo do 850 tys. gospodarstw domowych, w których mieszka łącznie 2,5 mln osób. Do końca tego roku rząd Sancheza planuje przeznaczyć na ten cel 3 mld euro.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
filippus
Dobra decyzja. Trzeba wspierać naprawdę potrzebujących.
gregzacha
To są skutki tzw. transferów społecznych gdzie jeden pracuje a trzech dostaje zasiłki, po jakimś czasie pracujący zauważa, ze go robią w konia i też przestaje pracować i to jest nasza smutna przyszłość.
traderfr
Rzym upadł przez dewaluację pieniądza, nadmierne regulacje w prowadzeniu biznesu, korupcję, rozdawnictwo leniom i nierobom oraz niekończącą się tanią zabawę. Brzmi znajomo...?
marxs
"Sąd Rejonowy w Radomsku wstrzymał decyzję o odebraniu 11 dzieci matce z Wierzbicy (woj. łódzkie). "Bieda nie może być powodem do rozłączania kochającej się rodziny. Pani Magda już na jesieni zamieszka w nowym domu" - poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.Pani Magdalena mieszka w Wierzbicy "Sąd Rejonowy w Radomsku wstrzymał decyzję o odebraniu 11 dzieci matce z Wierzbicy (woj. łódzkie). "Bieda nie może być powodem do rozłączania kochającej się rodziny. Pani Magda już na jesieni zamieszka w nowym domu" - poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.Pani Magdalena mieszka w Wierzbicy niedaleko Radomska. Rodzina zajmuje dwa pokoje w małym domu. Kobieta ma 15 dzieci. Wychowuje 11 z nich. Ich ojciec - jak poinformował wiceminister - odsiaduje wyrok siedmiu miesięcy więzienia za znęcanie się nad panią Magdą. Wcześniej często nadużywał alkoholu"-interia.plmarxs
wyPISz ,wymaluj WENEZUELA+ tam też Hugo Chaves rozdaje domy biednym i "kochającym" się rodzinom
matias21 odpowiada marxs
nie wiem czy wiesz ale Hugo Chávez zmarł 7 lat temu.
marxs odpowiada matias21
ale domy rozdawał a teraz pałeczkę przejął kierowca autobusu miejskiego Maduro
matias21 odpowiada marxs
coś bredzisz chłopie, doucz się.
andregru
Oto przykład jak Polacy utrzymują pijaków i alkoholików ze swoich podatków. Ta pani powinna już dawno zaprzestać produkcji "bąbelków" nie mając wsparcia w swoim małżonku. To przykład iż ludzi uczy się że nie muszą odpowiadać za swoje decyzje .

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki