WAŻNE

HW Pietrzak Holding, główny akcjonariusz Ferrum, ogłosił upadłość układową

2015-11-20 20:51
publikacja
2015-11-20 20:51

HW Pietrzak Holding, właściciel 47,6 proc. akcji Ferrum, złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu - podało Ferrum w komunikacie. Spółka ocenia, że sytuacja HW Pietrzak nie będzie miała istotnego negatywnego wpływu na bieżącą oraz przyszłą działalność operacyjną Ferrum.

"W związku z powzięciem w dniu 19 listopada 2015 r. informacji o złożeniu przez HW Pietrzak Holding SA wniosku o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu Zarząd Ferrum SA informuje, iż aktualna sytuacja HW Pietrzak nie będzie miała istotnego negatywnego wpływu na bieżącą oraz przyszłą działalność operacyjną Grupy Kapitałowej Ferrum" - napisano w komunikacie.

"W okresie pierwszych trzech kwartałów 2015 r. HW Pietrzak był kontrahentem, którego udział w dostawach materiałów nie przekraczał 10 proc. wartości sprzedaży netto Ferrum i tym samym spółka nie przewiduje jakichkolwiek zakłóceń na poziomie dostaw materiałów do produkcji. Od 30 maja 2015 r. wartość netto zakupów materiałów produkcyjnych spółki od HW Pietrzak nie przekroczyła kwoty 200.000,00 zł" - dodano.

Spółka podała w raporcie za III kwartał, że po uwzględnieniu wyłączeń konsolidacyjnych segment rur (którym zajmuje się spółka dominująca grupy - Ferrum SA) odpowiadał za 214,9 mln zł przychodów, a segment konstrukcji spawanych (spółka ZKS Ferrum SA) za 39,2 mln zł.

Z raportu wynika, że w pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. HW Pietrzak Holding miał 23,4 proc. udziału w sprzedaży spółki dominującej.

"Jednocześnie na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego spółka prowadzi analizy wpływu ww. zdarzenia na sytuację finansową Grupy Kapitałowej Ferrum, w szczególności w zakresie realizacji umów z HW Pietrzak, zmiany wysokości spodziewanych przychodów ze sprzedaży, jak również aktualnego poziomu sald należności HW Pietrzak względem spółek z GK Ferrum i ryzyka związanego z ich ściągalnością" - napisano w piątkowym komunikacie. (PAP)

mj/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~TaniDran
No to szykuje się zmiana właściciela. Ciekawe kto skupował długi HW Pietrzak i za ile. Według mnie nie dojdzie do zawarcia układu a HW Pietrzak będzie musiał sprzedaż udziały w GK Ferrum. Pytanie kto kupił długi? Niedługo się dowiemy. Polec za 5 min dwunasta to dość przykre w kontekście planowanych przez Polskę No to szykuje się zmiana właściciela. Ciekawe kto skupował długi HW Pietrzak i za ile. Według mnie nie dojdzie do zawarcia układu a HW Pietrzak będzie musiał sprzedaż udziały w GK Ferrum. Pytanie kto kupił długi? Niedługo się dowiemy. Polec za 5 min dwunasta to dość przykre w kontekście planowanych przez Polskę inwestycji w rurociągi.
~muerte
Ciekawe co z Walcownią Batory ?
~tawarisz odpowiada ~muerte
Walcownia jest wspaniała - ratujmy ją bracia
~lolex odpowiada ~muerte
wszyscy liczą na AMP lub chociaż Węglokoks.
Ale.... jak będzie....?
szkoda zakładu i fachowców.
kto to uruchomi jak się rozejdą....?
~Max_K odpowiada ~lolex
Węglokoks kupił Ferrum, ma Hutę Pokój i już mu WBG do niczego nie potrzebne, a produkcję pociągną na spółkę Król z Foksem ;)
~muerte odpowiada ~Max_K
Max_K - głupoty wypisujesz !!!!! Węglokoks NIE KUPIŁ HUTY FERRUM !!!!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki