REKLAMA

H&M, Rossmann i Scania. Przybywa sklepów internetowych

2014-11-20 11:25
publikacja
2014-11-20 11:25
H&M, Rossmann i Scania. Przybywa sklepów internetowych
H&M, Rossmann i Scania. Przybywa sklepów internetowych
fot. Tomek Zieliński/AGENCJA SE / / EastNews

Popularne sieci handlowe chcą dogonić konkurencję i ruszają na podbój internetu. H&M i Rossmann zapowiadają rozpoczęcie sprzedaży w sieci. Nad otwarciem e-sklepu zastanawia się też Biedronka. W oficjalnym oświadczeniu władze Jeronimo Martins Polska zaprzeczyły doniesieniom o testowaniu przez dyskont e-sklepu.

Sklep H&M (fot. Tomek Zieliński/AGENCJA SE / EastNews)W lakonicznym komunikacie prasowym z 18 listopada br. przedstawiciele sieci odzieżowej H&M informują, że w 2015 roku zostanie uruchomiony sklep internetowy dla polskich klientów. Polska, obok Belgii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Portugalii, jest jednym z ośmiu nowych europejskich państw, w których marka zdecydowała się wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów i rozpocząć sprzedaż internetową. W przyszłym roku e-sklepy zostaną uruchomione również na rynku indyjskim, peruwiańskim, południowoafrykańskim i tajwańskim. Wcześniej takie udogodnienia były już możliwe dla klientów z 13 krajów, m.in.  USA, Wielkiej Brytanii, Chin, Włoch czy Niemiec.

W praktyce otwarcie sklepu internetowego oznacza dla polskich klientów nie tylko duże udogodnienie w samym procesie dokonywania zakupów, ale i większą dostępność towarów. W sprzedaży internetowej dostępne będą bowiem ubrania ze specjalnych kolekcji H&M tworzonych we współpracy ze znanymi projektantami oraz towary z działu H&M Home. Do tej pory były one dostępne w ilościach limitowanych jedynie w wybranych sklepach sieci.

H&M to tylko jedna z wielu odzieżowych sieci handlowych, które wyruszyły na podbój internetu. W Polsce przez internet można już kupić towary marek takich jak – Top Secret, C&A, Reserved, Pull&Bear czy Stradivarius.

Łódzkie i mazowieckie testują e-Rossmanna

Także w branży kosmetycznej szykują się zmiany. Ze swoją ofertą do sieci wchodzi Rossmann, zostawiając w tyle największych konkurentów, drogerie Natura czy Hebe, a także Super Pharm, sieć stanowiąca połączenie drogerii, perfumerii i apteki.

Sklep internetowy Rossmanna na razie znajduje się w fazie testów. Kosmetyki przez internet mogą kupić tylko klienci z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Jeśli wdrożone rozwiązania się sprawdzą, Rossmann zamierza rozwijać projekt sprzedaży online. Na razie wśród klientów duże emocje wzbudza forma, w jakiej można robić internetowe zakupy w drogerii.

Sklep internetowy Rossmann (sklep.rossnet.pl)

Konsument może poczuć się, jakby znajdował się w sklepie stacjonarnym. Na mapce wirtualnego sklepu, który przypomina układem te tradycyjne,  może wybierać działy, a następnie przeglądać dostępne półkach towary.

Biedronka też chce być w sieci?

Niedawno media obiegła informacja o rzekomych planach otwarcia przez Biedronkę sklepu internetowego. W oficjalnym oświadczeniu władze Jeronimo Martins Polska zaprzeczyły doniesieniom o testowaniu przez dyskont e-sklepu.

W komunikacie podkreślono jednak, że Biedronka przygląda się zmianom na rynku i przygotowuje narzędzia, które w przyszłości pozwolą jej szybko wdrożyć projekt sprzedaży internetowej.

Jesienią br. sprzedaż online w Polsce rozpoczęła amerykańska sieć sklepów z zabawkami i artykułami dla dzieci Toys ”R” Us. Także rynek motoryzacyjny nie pozostaje w tyle. Części zamienne i akcesoria do samochodów, a nawet usługi serwisowe Scania od września można zakupić lub zamówić w sieci. 

JK

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki