Grupa TVN przejmuje Gamellon - operatora sieci partnerskich YouTube

Grupa TVN kupuje większościowy pakiet akcji spółki Gamellon - operatora wielokanałowych sieci partnerskich Youtube w Polsce oraz regionie CEE, podał TVN.

"Grupa TVN wzmacnia swoją pozycję w segmencie wideo online, kupując większościowy pakiet akcji spółki Gamellon. Spółka jest jednym z liderów rynku wielokanałowych sieci partnerskich Youtube w Polsce oraz regionie CEE" - czytamy w komunikacie.

Gamellon tworzy, produkuje oraz dystrybuuje kontent wideo, skupiając w sieci prawie 100 kanałów, które subskrybuje 19 mln internautów. Kanały te generują ok. 150 mln wyświetleń miesięcznie, podano w informacji.

"Dzięki tej transakcji, grupa TVN poszerza swoją ofertę video w Internecie o treści skierowane do młodszego, zaangażowanego i atrakcyjnego dla reklamodawców grona odbiorców. Transakcja dla TVN oznacza również dostęp do kreatywnej i utalentowanej społeczności młodych twórców. Twórcy natomiast będą mogli skorzystać z infrastruktury produkcyjnej TVN, pomocy w zarządzaniu i optymalizacji kanałów. Planowany jest także ich udział w programach stacji oraz produkcjach dedykowanych platformie player.pl i kanałom TVN na YouTube" - czytany dalej.

Oferta reklamowa kanałów partnerskich zostanie włączona do portfolio Biura Reklamy TVN, wskazano również.

"TVN konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera w dynamicznie rozwijającym się rynku wideo online. Kontynuując wdrażanie strategii Digital First, jest mi niezmiernie miło powitać w gronie naszych gwiazd Blowka i Stuu - jednych z najbardziej kreatywnych YouTuberów. Wspólnie z Gamellon chcemy wspierać młodych twórców w kreowaniu oraz monetyzacji produkcji internetowych  w tym tzw. branded entertainment, reklamodawcom oferując tym samym nowe formy komunikacji docierającej do młodych odbiorców w Polsce i regionie CEE" - powiedział prezes TVN Jim Samples, cytowany w komunikacie.

Na początku roku TVN stworzył zespół produkcyjny TVN Emotion Studio, który rozwija, produkuje oraz dystrybuuje treści cyfrowe. 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ejty

Według słownika języka polskiego, "kontent" oznacza "zadowolony". Jeśli chodzi o angielskie słowo "content" to polskim odpowiednikiem, w tym kontekście, jest "treść".

! Odpowiedz
0 0 ~Franz

Czy kurski i jego rodzina pokryje zwłasnej kieszeni straty tvp?

! Odpowiedz
1 1 ~Widz

Będzie więcej"..wstajesz i kłamiesz..."

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil