REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Grecja: rolnicy kończą blokować drogi

2016-02-29 16:24
publikacja
2016-02-29 16:24

Protestujący od ponad miesiąca greccy rolnicy kończą blokadę dróg. Premier Aleksis Cipras obiecał, że w reformie systemu emerytalnego zostaną uwzględnione korzystniejsze dla nich rozwiązania.

fot. STOYAN NENOV / / Reuters

Jannis Tourtouras, szef grupy rolników blokującej drogi w pobliżu granicy z Bułgarią powiedział, że dziś kończy się ich akcja protestacyjna. "Jesteśmy zmęczeni i nie chcemy być obciążeniem dla pozostałych mieszkańców kraju" - przyznał. Zapowiedział jednak, że rolnicy będą kontynuować protest w mniej uciążliwy sposób do czasu, gdy obietnice Ciprasa zostaną oficjalnie potwierdzone.

Rolnicy od ponad miesiąca blokowali drogi niemal w całym kraju. Utrudniony był m.in. przejazd przez Teby i tym samym przejazd z północy na południe Grecji.

Reforma systemu emerytalnego jest przedmiotem negocjacji Aten z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Unią Europejską dotyczących pomocy finansowej dla Grecji.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/dailymail&rtr/md/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Grecja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki