REKLAMA

Gra z portfolio 11 bit studios z certyfikacją w Chinach

2020-03-16 14:04
publikacja
2020-03-16 14:04

"Tower 57", gra wydana w 2017 roku przez 11 bit studios, uzyskała certyfikację pozwalającą na sprzedaż w Chinach. Polska spółka będzie otrzymywała od chińskiego dystrybutora część przychodów ze sprzedaży gry - poinformował PAP Biznes szef relacji inwestorskich 11 bit studios Dariusz Wolak. Oczekiwania spółki są umiarkowane - "Tower 57" to obecnie najmniejsza produkcja w portfolio 11 bit studios.

Gra z portfolio 11 bit studios z certyfikacją w Chinach
Gra z portfolio 11 bit studios z certyfikacją w Chinach
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Jesteśmy wydawcą gry, a w związku z działaniami na rynku chińskim podpisaliśmy umowę partnerską z firmą Coconut Island, powiązaną z Beijing Kemeng. Będziemy otrzymali tzw. revenue share (udział w przychodach - PAP) od sprzedaży gry" - powiedział PAP Biznes Wolak.

"Bardzo nas to cieszy, ponieważ to pierwszy tytuł z naszego portfolio, który przeszedł certyfikację w Chinach. Nasze oczekiwania są jednak umiarkowane - jest to obecnie najmniejsza gra w naszym portfelu"- dodał.

Chiński dystrybutor ma inkasować całość wpływów ze sprzedaży "Tower 57" w Państwie Środka, przekazując następnie część przychodów 11 bit studios. Spółka będzie z kolei wypłacała tantiemy producentowi gry.

Gra "Tower 57" została wydana przez 11 bit studios w listopadzie 2017 roku na komputery PC i Mac. Producentem tytułu jest niemieckie studio Pixwerk.

Szef relacji inwestorskich przypomniał, że 11 bit studios jest wydawcą gier "Moonlighter" oraz "Children of Morta", które również przechodzą obecnie certyfikację w Chinach. Lokalnym dystrybutorem "Moonlightera" jest Tencent, natomiast w przypadku "Children of Morta" 11 bit studios podpisało umowę z NetEase.

Chiński regulator certyfikował w ubiegły czwartek 27 gier zagranicznych producentów, w tym 16 gier mobilnych, 6 gier na komputery PC oraz 5 gier konsolowych. Była to pierwsza runda certyfikacji od listopada ubiegłego roku. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki