REKLAMA

Gobarto ma strategię do '24; chce inwestować w fermy i zakład ubojowy, nie wyklucza akwizycji

2019-01-30 17:26
publikacja
2019-01-30 17:26
Gobarto ma strategię do '24; chce inwestować w fermy i zakład ubojowy, nie wyklucza akwizycji
Gobarto ma strategię do '24; chce inwestować w fermy i zakład ubojowy, nie wyklucza akwizycji
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Zarząd Gobarto przyjął strategię działania grupy kapitałowej na lata 2019-2024, w której zakłada umacnianie pozycji na rynku mięsa czerwonego, zapowiada inwestycje w zakład ubojowy i nowe fermy tuczowe, nie wyklucza akwizycji w segmencie dystrybucyjnym - poinformowała spółka w komunikacie.

"W nowo przyjętej strategii działania emitent zakłada umocnienie się na pozycji jednego z liderów produkcji mięsa czerwonego w Polsce oraz maksymalne zbilansowanie pomiędzy poszczególnymi segmentami działalności, co przyczyni się do wzrostu efektywności i pozyskania przewagi konkurencyjnej" - napisano w komunikacie.

Gobarto w segmencie zwierzęcym zakłada rozwój produkcji tucznika w ramach programu Gobarto 500, opartego o długoletnią współpracę z rolnikami oraz inwestycje w nowe fermy zarodowe zapewniające zaopatrzenie dla powstających ferm tuczowych. Elementem rozwoju segmentu zwierzęcego będzie budowa biogazowni.

W segmencie produkcyjnym spółka zapowiada inwestycje w zakład ubojowy celem zwiększenia efektywności kosztowej i optymalizacji produkcji, a także rozszerzanie portfolio rynków eksportowych zapewniające utrzymanie wysokiego poziomu przychodów eksportowych w strukturze przychodów grupy kapitałowej.

W segmencie przetwórczym Gobarto chce się skupić na integracji oraz optymalizacji segmentu przetwórstwa oraz na umocnieniu pozycji rynkowej wchodzących w skład grupy Zakładów Mięsnych w poprzez wzrost produkcji i organiczny rozwój sprzedaży przetworów z mięsa.

Gobarto planuje również sukcesywne zwiększanie wolumenu sprzedaży w oparciu o posiadane aktywa oraz ewentualne akwizycje w segmencie dystrybucyjnym.

Grupa chce też prowadzić aktywną komercjalizację posiadanych aktywów nieruchomościowych poprzez ich sprzedaż, wynajem, a także poprzez partnerstwa strategiczne z podmiotami branżowymi.

Grupa Gobarto jest producentem wieprzowiny, który funkcjonuje na polskim rynku od ponad 26 lat. W 2002 roku firma zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Od 2014 firma jest częścią grupy kapitałowej Cedrob, która obecnie posiada 85,56 proc. akcji Gobarto. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (1)

dodaj komentarz
krachmennr1
czy wydymanie akcjonariuszy, kradzież akcji po zaniżonej cenie,też przewiduje strategia grupy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki