REKLAMA

Glapiński: Rozważam pociągnięcie Donalda Tuska do odpowiedzialności

2022-07-09 08:53
publikacja
2022-07-09 08:53
Glapiński: Rozważam pociągnięcie Donalda Tuska do odpowiedzialności
Glapiński: Rozważam pociągnięcie Donalda Tuska do odpowiedzialności
fot. Jacek Szydlowski / / Forum

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński rozważa pociągnięcie Donalda Tuska do odpowiedzialności za jego działania wobec NBP - poinformował portal niezalezna.pl, który opublikował w sobotę wywiad z szefem banku centralnego.

Podczas piątkowej konferencji prasowej szef banku centralnego odniósł się do ostatnich wypowiedzi polityków PO na swój temat. Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w ub. tygodniu w Radomiu, że jeśli PO wygra wybory, "wyprowadzi Glapińskiego z NBP". O "wyprowadzeniu prezesa NBP" po wygranych wyborach mówił też wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Glapiński zapytany, czy nie rozważa pociągnięcia do odpowiedzialności Donalda Tuska, powiedział: "oczywiście, że tak. On przecież też mówił o siłowym wyprowadzeniu mnie z Banku. Przypominam, że jestem mianowany przez prezydenta RP i ta decyzja była później zatwierdzona przez Sejm. Rozumiem, że (po ewentualnie wygranych przez PO wyborach) prezydent też stanie się nielegalny i też +silni ludzie+ będą go wyprowadzać?".

Prezes NBP powiedział też, że widzi niebezpieczną ewolucję w postępowaniu Donalda Tuska, który, według Glapińskiego, kiedyś zajmował się spiskowaniem w tajemnicy, w ukrytym miejscu, z agenturą postkomunistyczną, nad obaleniem pierwszego demokratycznie wybranego rządu w Rzeczpospolitej Polskiej, co znalazło wyraz w filmie "Nocna Zmiana".

"Obecnie ta ewolucja poszła w tym kierunku, że siłą będzie obalał legalnie wybrane organy powołane na kadencyjny okres. Chciałbym też zaznaczyć, że niechęć Tuska do mnie bierze się właśnie z tej pamiętnej nocy, bo wszyscy wiedzą, że to ja przekazałem Jackowi Kurskiemu taśmę z nagraniem tej rozmowy, tego gangsterskiego spisku przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. On (Tusk) został wówczas ujawniony, jako rzekomy antykomunista, który spiskuje z agenturą przeciwko pierwszemu demokratycznemu rządowi. On mnie za to osobiście nienawidzi i to przenosi na działania państwowe" - powiedział Glapiński.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

pif/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (44)

dodaj komentarz
henk54
Donald wciela w życie program najprostszy z możliwych: "Bić k...y i złodziei".
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
polonu
Gdyby to był ktoś inny a nie Tusk tego rządu już dawno nie ma .
vitoldinio
Na konwencji PO w Radomiu Tusk przez 40 minut mówił o inflacji i ani razu nie użył słów covid i wojna na Ukrainie i można by to było pozostawić bez komentarza gdyby nie fakt, że 90 % komentarzy na tym forum, potwierdza skuteczność tej ordynarnej manipulacji.
andrettoni
Masz rację - kompletnie nie interesuje mnie covid i wojna. Interesuje mnie tylko inflacja. Jak uchodźcy przyjechali bez maseczek i sczepień to nagle je u nas znieśli. Ozdrowienie jak ręką Jezusa. Natomiast co do wojny, to wieczorami chodzę pobiegać. Na ławkach w parkach bawi się wielu młodych Ukraińców. skoro oni się nie przejmują Masz rację - kompletnie nie interesuje mnie covid i wojna. Interesuje mnie tylko inflacja. Jak uchodźcy przyjechali bez maseczek i sczepień to nagle je u nas znieśli. Ozdrowienie jak ręką Jezusa. Natomiast co do wojny, to wieczorami chodzę pobiegać. Na ławkach w parkach bawi się wielu młodych Ukraińców. skoro oni się nie przejmują wojną, to dlaczego ja mam się przejmować? Nic do nich nie mam - sympatyczni ludzie, którzy uciekli daleko od wojny i dobrze się bawią. Zresztą spotykam też "syryjczyków" - taką nazwę daję ogólnie dla imigrantów z różnych krajów arabskich. Normalni chłopcy, trochę nie nawykli do alkoholu. Żartują, śmieją się, butelki po piwie wyrzucają do koszy na śmieci. Tez uciekli od wojny i biedy, no i jeszcze zakazu picia alkoholu. To oni uciekli, a ja jestem od nich dwa razy starszy i mam pojechać i walczyć za nich? Wolałem pójść kupić w nocnym dwa piwa i tez się pośmiać.
betelgeza2020
I słusznie. gadki szmatki o kowidzie i putinie to tępa propaganda dla tępych wyborców. Lockdowny tarcze i tym podobne nie zrobiły się same, inflacja rosła długo przed wojną. Amerykańsko-rosyjsko-chińską wojną tak BTW.
santoriusz
a na czym ta manipulacja ma polegać? Ty masz problemy psychiczne że czujesz się zmanipulowany? polecam jakiegoś speca od baniaka bo z Twojego wpisu wynika że bardzo tego potrzebujesz.
boris-vodka
Ty człowieku raczej szykuj się na "kłopoty" za łamanie Konstytucji po niedługiej zmianie władzy w Polsce
max50
Ota cały Glapa.
Zastał złotówkę szanowaną a zostawił gównianą.
Wdzięczny naród stawiać mu będzie pomniki.
polityka_to_nie_ekonomia
My byśmy chętnie ciebie do odpowiedzialności pociągnęli panie prezesie.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki