REKLAMA

Fintech księcia Harry'ego. "Kiedy inwestujemy w siebie, zmieniamy świat"

2021-10-13 13:20
publikacja
2021-10-13 13:20

Wśród lukratywnych wielomilionowych umów m.in. z Netfliksem, Spotify i Apple pojawi się kolejna - tym razem z fintechem. Para książęca Sussex twierdzi, że "należy inwestować w siebie, gdyż wówczas zmieniamy świat na lepsze". Oni zainwestowali, stając się w nim partnerami.

Fintech księcia Harry'ego. "Kiedy inwestujemy w siebie, zmieniamy świat"
Fintech księcia Harry'ego. "Kiedy inwestujemy w siebie, zmieniamy świat"
fot. Lev Radin / / ZUMA Press

Ethic, bo o tym funduszu mowa, zajmuje się zrównoważonym inwestowaniem. Para książęca napisała w oświadczeniu, cytowanym przez "New York Times", że "czy poprzez inwestycję czasu (jak w przypadku szkoleń) czy poprzez inwestycję w społeczność (poprzez m.in. wolontariat), czy inwestowanie środków (zarezerwowane dla tych, którzy je mają), nasze wybory definiują nas jako społeczność. Dlatego też uważamy, że nadszedł czas, by więcej osób zasiadło razem do rozmów o decyzjach, które mają wpływ na nas wszystkich. Chcemy zdefiniować na nowo naturę inwestowania i dzięki niej rozwiązać globalne problemy, z którymi wszyscy się borykamy. To jeden ze sposobów, w jaki wcielamy nasze wartości w życie".

Meghan Markle dodała, że w świecie, z którego pochodzi, nie mówi się głośno o inwestowaniu, bo mało kogo na taki luksus stać. - Mój mąż od lat powtarza, że powinno być miejsce, gdzie wartości byłyby wyceniane, a inwestorzy mogli je finansować - dodaje. 

Para książęca wyraziła także nadzieję, że ich zaangażowanie przyczyni się do "demokratyzacji inwestowania", a ich zaangażowanie przełoży się na zachowanie młodych ludzi, którzy będą bardziej świadomi swoich wyborów i świadomi inwestowania w zrównoważone firmy. - Młodsze pokolenie głosuje dolarami i funtami na całym świecie, kupując określone marki - wyjaśnia książę Harry, dla którego inwestowanie jest naturalnym rozszerzeniem takich zakupów. - Byłyby to zakupy inwestycji - dodaje. 

Oświadczenie wydano w stylu "powiemy coś, lecz niezbyt konkretnie". Wiadomo natomiast, że fundusz ten podsunął jeden ze znajomych pary książęcej. Małżeństwo wsparło go "nieujawnioną inwestycją początkową". Stali się też "partnerami wpływu".

Fintech Ethic, utworzony w 2015 roku, zarządza 1,3 mld dolarów. W ciągu ostatniego roku potroiło swoje aktywa. Fundusz tworzy osobne konta, aby inwestować w zmiany klimatyczne, sprawiedliwość rasową i inne tematy z szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej. Jego interfejs jest podobny do "Robinhooda" niż do "tradycyjnych stron funduszy inwestycyjnych". Poszczególne portfele ocenia za pomocą własnego skanera ESG. 

Fundusz Ethic świętował przyjęcie nowych partnerów na swoim profilu na Twitterze. - Cieszymy się, że możemy powitać księcia Harry'ego i Meghan, księcia i księżną Sussex jako wpływowych współpracowników. Razem będziemy tworzyć bardziej integralną, odporną i zrównoważoną przyszłość" - dodaje. 

Oferty za miliony funtów

Ponad rok po podpisaniu kontaktu z Netflixem para ogłosiła, że bierze udział w dwóch dużych produkcjach:

  • Harry'ego "Heart of Invictus" o igrzyskach dla weteranów, którego data premiery nie została jeszcze ujawniona,
  • animowany program dziecięcy Meghan pt. "Perła", współtworzony z mężem Eltona Johna - Davidem Furnishem, który ma opowiadać o przygodach 12 - letniej dziewczynki, inspirującej się różnymi wpływowymi kobietami.

W ciągu 10 miesięcy współpracy z Spotify nagrali jeden 34- minutowy podcast (zgodnie z doniesieniami, miało być ich więcej). 

aw

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (2)

dodaj komentarz
hp_ux
Już dajcie spokój z tym nierobem. Żyje na koszt społeczeństwa brytyjskiego jak większość rodziny królewskiej.
kriso135
Powinni jeszcze wziąć do spółki Gecię

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki