REKLAMA

Ile wart jest książę Harry? Nawet 3 miliardy funtów

2021-10-11 14:40
publikacja
2021-10-11 14:40
Ile wart jest książę Harry? Nawet 3 miliardy funtów
Ile wart jest książę Harry? Nawet 3 miliardy funtów
fot. Shaun Jeffers / / Shutterstock

Jak widać po jednym amerykańskim start-upie, można łatwo i szybko zmonetyzować imię księcia Harry'ego. BetterUp, zajmujący się zdrowiem psychicznym, jest wyceniany na 3 mld funtów. Jego wartość znacząco wzrosła w momencie, w którym zatrudnił słynnego Anglika.

Wszystkie interesy księcia Harry'ego. Czy śni o Białym Domu?

Ogłosili Megxit. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z ich planem, który przedstawili między innymi na Instagramie. Pałac Buckingham nie zgodził się na quasi-obecność w rodzinie królewskiej, jednocześnie stopniowo odcinając od gotówki. Nic więc dziwnego, że książę Harry musiał szukać... pracy. Poszło mu całkiem nieźle, choć to dopiero początek. Co może wpisać w swoim CV?

Imię księcia Harry'ego zadziałało jak magnes dla największych graczy z Doliny Krzemowej. Wartość kalifornijskiej firmy, startującej dopiero na rynku, przekroczyła 3,4 mln funtów. Skok zanotowano w marcu, kiedy ogłoszono, że przyjęto księcia Sussex na stanowisko "odpowiedzialnego za zasięgi". Od tej chwili inwestorzy stali się znacznie hojniejsi, zasilając konto firmy o 220 mln funtów.

Wśród liderów finansowania wymienia się firmę inwestycyjną Iconiq Capital, która zarządza funduszami miliarderów technologicznych, w tym m.in. Marka Zuckerberga (Facebook) czy Jacka Droseya (Twitter). Kolejny interesujący sponsor to Mubadala, fundusz powiązany z księciem Abu Zabi Mohamedem bin Zayedem. 

Co oferuje BetterUp? Przede wszystkim oferuje firmom programy "szkoleniowe", które mogą udostępnić swoim pracownikom. Ich gama jest różnorodna: od ćwiczeń pamięci poprzez zdrowe odżywianie po wsparcie rodzicielstwa. Aplikacja kosztuje 181 funtów miesięcznie za każdego użytkownika. Czy ktoś je kupuje? Najwyraźniej tak. Wśród firm, które zdecydowały się na taki bonus dla pracowników, znalazły się Google, sieć hoteli Hilton czy studio filmowe Warner Bros. 

Dodatkowe zastrzyki gotówki BetterUp wykorzysta, finansując swój rozwój i innowacje produktowe. - Dzięki tym pieniądzom będziemy w stanie zbudować bardziej wszechstronny i wydajny zestaw narzędzi, które pomogąe osobom w rozwoju i "odblokowaniu się" - zaznacza Alexi Robichaux, dyrektor naczelny i współzałożyciel BetterUp. Planuje też ekspansję za Ocean i otwarcie biura w Londynie. Na początek zatrudniłby tam 75 pracowników.

Książę Harry otrzymuje pensję od start-upu, ale firma nie ujawnia, choćby w przybliżeniu, kwoty, którą otrzymuje. Co więcej, nie jest jawne, czy posiada on akcje spółki lub opcje na akcje. 

aw

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
stachsgh
Ktoś chce go porwać, że taka "wycena"?

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki