Faktoring daje miliardy?

Dzień po wydarzeniu dotyczącym rynku nieruchomości, we wtorek 10 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się konferencja „Faktoring daje miliardy!”, również organizowana przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Bankier. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 200 osób.

Konferencję prowadzili koordynatorka projektu Nikola Biały oraz Prezes MKN Bankier Jakuba Sitkiewicz. Po oficjalnym otwarciu i słowie wstępu pierwszą część panelową poprowadził opiekun Koła, dr hab. Bogusław Półtorak, który dał początek dyskusji na temat szans i wyzwań ze strony gospodarki dla branży faktoringowej między gośćmi Konferencji - Panią Małgorzatą Szymańską, Panem Dariuszem Steć oraz Panem Andrzejem Żbikowskim.

Zakres dyskusji dotyczył zarówno zagadnień makroekonomicznych, jak i perspektyw rozwoju w sektorze faktoringu dla młodych ludzi, którzy bardzo licznie przybyli na dzisiejsze wydarzenie.

W drugiej części konferencji przybliżone zostały między innymi różne ryzyka w faktoringu, rodzaje faktoringu i perspektywy rozwoju tego sektora. Zagadnienia te zostały w bardzo ciekawy sposób omówione przez Panów Jarosława Poloczka,  Daniela Wołkiewicza oraz Mirosława Zarzyckiego.

Konferencja zakończyła się praktycznymi warsztatami, na których uczestnicy mogli dowiedzieć się jakimi kategoriami myślą faktorzy, czym się kierują przy wyborze dostawców, czyli klientów oraz jak analizują ryzyko związane z poszczególnymi odbiorcami. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Elżbietę Zarembę oraz Pana Mirosława Zarzyckiego, którzy podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zarówno podczas samych warsztatów, jak i po ich zakończeniu.

Sponsorem wydarzenia był Polski Związek Faktorów, a patronem medialnym portal bankier.pl.

Koło Naukowe Bankier, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Faktoring

Edukacja w kwestii płynności finansowej oraz faktoringu samego w sobie jest moim zdaniem świetnym pomysłem. Coraz częściej widuję opinie ludzi, którzy nie rozumieją idei faktoringu i wieszają na nim psy.
Co do "miliardów" - z tym może być ciężko, ale w sumie znam tylko jedną w 100% profesjonalna firmę zajmującą się faktoringiem. Jest to działająca w całej europie Bibby Financial Services, czytałem na jej temat wiele pochlebnych opinii. Jeśli ktoś musiałby zacząć korzystać z faktoringu to warto dogłębnie zbadać rynek

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~CasperWrecksell

To wszystko prawda - o faktoringu, na czym polega i jego działaniu, można się dowiedzieć najwcześniej na studiach ekonomicznych (a przynajmniej ja tak miałem). A szkoda, ponieważ usługa ta mogłaby pomóc wielu przedsiębiorstwom na tak niepewnym rynku jak polski, w którym cały łańcuch zależnych od siebie kontrahentów może się zerwać przez problemy z płynnością finansową jednego z nich. Natomiast co do Bibby Financial Services - ostatnio gdzieś widziałem wykresy pokazujące ich potężny rozwój na przestrzeni ostatnich lat, co może tylko świadczyć o tym, że są naprawdę nie tylko prężnie rozwijającą się firmą, ale także taką, która zna się na rzeczy i na której można polegać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne