REKLAMA
ZAGŁOSUJ

FBSerwis może w '22 dodać dzięki akwizycjom 100 mln zł przychodów

2021-11-09 16:46
publikacja
2021-11-09 16:46
FBSerwis może w '22 dodać dzięki akwizycjom 100 mln zł przychodów
FBSerwis może w '22 dodać dzięki akwizycjom 100 mln zł przychodów
/ GPW

FBSerwis z grupy Budimex liczy, że w tym roku zrealizuje jedno przejęcie i nie wyklucza, że negocjacje dotyczące dwóch kolejnych zamkną się transakcjami w roku przyszłym. Akwizycje mogą w 2022 r. dodać do przychodów spółki 100 mln zł - poinformował Artur Pielech, prezes FBSerwis.

"Jeśli zrealizujemy zakładane akwizycje, to zakładamy, że w przyszłym roku uda nam się dzięki nim dodać do przychodów 100 mln zł przy wysokiej marży " - powiedział PAP Biznes Pielech.

Wcześniej podczas konferencji prezes informował, że do końca tego roku spółka może zrealizować jedno przejęcie. Ponadto, prowadzi rozmowy z kolejnymi dwoma podmiotami, które mogą zakończyć się transakcjami w roku 2022. Wszystkie wspomniane podmioty działają w branży gospodarki odpadami.

W rozmowie z PAP Biznes prezes nie chciał zdradzić, jaka będzie wartość wspomnianych transakcji.

Poinformował natomiast, że każda ze spółek będzie po ewentualnym przejęciu wymagała poniesienia nakładów rozwojowych.

"Przejmujemy mniejsze podmioty, ale z potencjałem i możliwością rozwoju, m.in. infrastruktury. Zakładamy, że każdy z nich będzie wymagał nakładów rzędu od kilkunastu do nawet 50-60 mln zł" - powiedział Pielech PAP Biznes.

Pytany o ewentualne przejęcia w innych segmentach, podał: "W kwestiach drogowych nie analizujemy rynku pod tym kątem, natomiast chcemy w ten sposób rosnąć w obszarze utrzymania nieruchomości, czyli facility management, by zwiększyć skalę i podnieść obroty z 40 mln zł do ok. 100 mln zł. Organicznie ciężko tak szybko się w tym segmencie rozwinąć. Dodatkowym atutem jest to, że takie przejęcie nie pociąga za sobą nakładów capexowych".

Na pytanie, czy FBSerwis rozgląda się także za zagranicznymi akwizycjami, odpowiedział: "Gdy osiągniemy 1 mld zł przychodów, to pomyślimy o wyjściu za grancę".

Grupa Budimex zakłada, że FBSerwis osiągnie ok. 1 mld zł obrotów w 2025 r. Po trzech kwartałach 2021 r. przychody FBSerwis wyniosły 564 mln zł, co oznacza wzrost o 31 proc. rdr.

FBSerwis to spółka będąca częścią Grupy Budimex, która realizuje kontrakty obejmujące: usługi w zakresie gospodarki odpadami, utrzymanie techniczne budynków oraz obiektów przemysłowych, modernizację infrastruktury oświetleniowej oraz bieżące utrzymanie około 1.800 km dróg krajowych i autostrad i dróg wewnętrznych. (PAP Biznes)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki