REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Eurocash przewiduje w '19 stabilizację wyniku EBITDA grupy

2019-08-28 14:58
publikacja
2019-08-28 14:58
Eurocash przewiduje w '19 stabilizację wyniku EBITDA grupy
Eurocash przewiduje w '19 stabilizację wyniku EBITDA grupy
/ Materiały dla mediów

Grupa Eurocash przewiduje w tym roku stabilizację wyniku EBITDA grupy. Trzeci kwartał zaczął się dla spółki dobrze, a proces integracji w detalu przebiega zgodnie z planem - poinformował PAP Biznes członek zarządu Jacek Owczarek.

"W 2019 roku przewidujemy stabilizację wyniku EBITDA grupy. Drugi kwartał był solidny, nie było niespodziewanych, negatywnych wydarzeń ani po stronie hurtu, ani detalu. Ważne, że następuje stabilizacja w detalu i proces integracji przebiega zgodnie z planem. W hurcie otoczenie rynkowe jest sprzyjające i rośniemy razem z naszymi klientami" - powiedział PAP Biznes Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu.

Poinformował, że jak dotąd, w drugim półroczu, nie widać zmiany trendów.

"Trzeci kwartał zaczął się dobrze, jesteśmy na dobrej drodze, by pokazywać nadal dobre wyniki w hurcie i nie zaskakiwać negatywnie w detalu, a może nawet pokazywać pierwsze oznaki poprawy" - powiedział.

Proces integracji sieci detalicznej przebiega bez opóźnień.

"Najważniejsze jest, że mimo procesu integracji i restrukturyzacji w detalu, mamy ofertę, która utrzymuje z nami konsumentów. Wzrost LFL w II kwartale wyniósł ok. 8 proc., na poziomie lidera rynkowego. To duże osiągnięcie. Nie ma symptomów, by coś się miało zmienić w nadchodzących miesiącach" - powiedział członek zarządu Eurocashu.

Owczarek podtrzymał, że celem grupy na 2019 rok jest wzrost LFL zarówno w hurcie, jak i detalu.

"Żaden trend się nie odwrócił w LFL w III kwartale. Był trochę lepszy lipiec rok do roku, trochę słabszy sierpień, ale z punktu widzenia całego kwartału nie będzie to miało znaczenia. Podtrzymujemy, że naszym celem jest wzrost LFL w całym roku zarówno w hurcie, jak i w detalu" - powiedział.

Eurocash będzie chciał wypłacić dywidendę za 2019 rok.

"Będziemy chcieli wypłacić dywidendę. Nie zamierzamy wprowadzać zmian w naszej polityce dywidendowej - zysk jest podobny rok do roku" - powiedział Owczarek.

Anna Pełka (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki