REKLAMA

Epicentr K zmniejszył wartość kontraktu z Feerum i rezygnuje z drugiej umowy

2020-06-25 11:08
publikacja
2020-06-25 11:08
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Epicentr K zmniejszył wartość kontraktu z Feerum na dostawę silosów zbożowych do 81,9 mln zł ze 115,8 mln zł i zrezygnował z drugiego kontraktu o wartości blisko 40 mln zł - podała polska spółka w komunikacie.

"Zmniejszenie wartości umowy jest skutkiem decyzji zamawiającego o zmniejszeniu skali inwestycji w ramach całej grupy kapitałowej zamawiającego, spowodowanej pandemią COVID-19" - napisano.

Epicentr K i Feerum zawarły też warunkowe porozumienia w sprawie rozwiązania drugiej umowy, czyli sprzedaży kompleksów silosów zbożowych o wartości 8,9 mln euro (39,6 mln zł).

Feerum podało, że przed zawarciem porozumienia, Epicentr K nie dokonał żadnych płatności z tytułu drugiej umowy, w tym z tytułu zaliczki. Polska spółka nie rozpoczęła realizacji umowy.

Umowa ulegnie rozwiązaniu pod warunkiem wyrażenia przez KUKE zgody na porozumienie oraz rozwiązanie umowy ubezpieczenia.

Pod koniec 2019 roku Feerum zawarło z Epicentr K kontrakty na sprzedaż kompleksów silosów zbożowych o wartości odpowiednio 26 mln euro (115,8 mln zł) i 8,9 mln euro (39,6 mln zł).(PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki